Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistka Purchartová míří do Polska

23. června 2017 17:45 - Praha

Volejbalistka Barbora Purchartová, která v uplynulé sezóně účinkovala v jednom z nejlepších klubů německé ligy Dresdner Sportclub 1898, míří do polské Orlen ligy, kde bude hájit barvy slezského klubu Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.

 

archiv Barbory Purchartové

„Jsem opravdu nadšená, že budu součástí týmu Dabrowa Górnicza. A že si zahraji v tak kvalitní soutěži jako je polská liga," říká Barbora Purchartová a dodává: „Znám polské fanoušky dobře z reprezentačních zápasů. Umí připravit skvělou atmosféru, na kterou se těším."

V současné době se volejbalistka připravuje v Jablonci s českým reprezentačním týmem na World Grand Prix 2017, která vyvrcholí finálovým turnajem 29.-30. července v Ostravě.

Barbora Purchartová (25) hraje volejbal od svých 13 let, je odchovankyní SK Slavia Praha. V bavorském týmu TSV Sonthofen podepsala v roce 2011 svou první profesionální smlouvu, po dvou letech následoval přestup do Belgie. Sezóny 2013-2015 strávila v týmech VO Sodraep Farciennes a poté Dauphines Charleroi. Předcházející dvě sezóny odehrála v dresech bavorského týmu Nawaro Straubing, resp. Dresdner Sportclub 1898.

dos, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.