Rubriky:

Míčové sporty

Portoriko - ČR 3:0

Vítěznou sérii volejbalistek v Grand Prix ukončilo Portoriko

16. července 2017 08:23 - San Juan

V pátém zápase Grand Prix našly české volejbalistky první letošní přemožitelky. Jejich vítěznou sérii ukončilo Portoriko, které na domácím turnaji v San Juanu vyhrálo 3:0. Češky jsou v tabulce druhé divize na čtvrtém místě, coby pořadatel mají účast na Final Four za dva týdny v Ostravě jistou.

Před týdnem na úvodním turnaji v Peru svěřenkyně kouče Zdeňka Pommera zdolaly Portoriko 3:1, před 8500 tisíci diváky v San Juanu ale v sobotu večer byly lepší domácí hráčky. Trenér Pommer se je snažil zastavit střídáním, na hřiště se dostalo všech 14 reprezentantek.

"Prohráli jsme dnes jako celý tým. Nebyla jediná herní činnost, v níž bychom byly lepší. Portoriko nás dostalo pod velký tlak. Oproti minulému týdnu se výrazně zlepšilo a před úžasným publikem si zasloužilo vyhrát," řekla kapitánka Karolína Bednářová.

Zmínila i blokařku Albu Hernandezovou, jež si připsala sedm bodových bloků. "Bylo těžké se přes ni dostat," dodala Bednářová. Z české sestavy nasbírala nejvíce bodů smečařka Michaela Mlejnková (12), která nastoupila od druhého setu.

Dnes od 21:10 SELČ se české volejbalistky utkají s Kanadou. V jejich hale v Richmondu pak v příštím týdnu odehrají závěrečný turnaj. V tabulce druhé divize zatím drží postupová místa do ostravského semifinále Polsko, Korea a Německo.

Grand Prix volejbalistek, turnaj 2. divize v San Juanu
Portoriko - ČR 3:0 (20, 21, 17)
Sestava a body ČR: Bednářová 1, Purchartová 2, Kopáčová 3, P. Kojdová 10, Nachmilnerová 5, Smutná 1, libero Vaňková - Kohoutová, Mlejnková 12, Strušková 2, Vincourová 2, Toufarová 3, Kossányiová 1, libero Dostálová. Trenér: Pommer.
Nejvíce bodů Portorika: Ocasiová 16, Santanaová 12.
Rozhodčí: Cacador (Braz.), Ramirez (Dom. rep.). Čas: 88 min. Diváci: 8500.
ČTK

Zrušit