Rubriky:

Míčové sporty

Hermannová, Nausch Sluková - Agatha, Duda 2:1

Výborně! Oba české beachvolejbalové páry postoupily na MS do osmifinále

2. srpna 2017 13:11 - Vídeň
(Aktualizováno: 2. srpna 2017 18:41)

Oba české beachvolejbalové páry postoupily na MS ve Vídni do osmifinále. Dvojice Barbora Hermannová, Markéta Nausch Sluková porazila Brazilky Agathu s Dudou 2:1 na sety. Dařilo se i Kristýně Hoidarové Kolocové s Michalou Kvapilovou, které přehrály Nizozemky Flierovou, van Ierselovou 2:0.

Radek Malina, Sport.cz

O postup mezi nejlepší osmičku se Hoidarová Kolocová a Kvapilová ve čtvrtek utkají s turnajovými pětkami Summer Rossovou a Brooke Sweatovou z USA. Šestý nasazený pár Hermannová, Nausch Sluková v osmifinále změří síly s jinými Američankami Lauren Fendrickovou a April Rossovou, mistryní světa z roku 2009 a dvojnásobnou olympijskou medailistkou.

Hoidarová Kolocová s Kvapilovou, které vyhrály všechny zápasy ve skupině poměrem 2:1, se v prvním setu rychle ujaly vedení a náskok postupně zvyšovaly až na konečných devět bodů rozdílu. Těžily především z chyb vysoké Flierové, která hodně kazila podání.

Druhá sada byla vyrovnanější, Češky prohrávaly 4:6 a 8:10. "Věděly jsme, že zase přijdou s chybami a nebyl důvod se nechat vystresovat," uvedla Hoidarová Kolocová. Češky skutečně otočily na 12:10 a zvládly i koncovku.

Na světovém šampionátu skončí Hoidarová Kolocová s Kvapilovou nejhůře na děleném devátém místě a pro obě jde o nejlepší výsledek v kariéře.

Utkání začala Nausch Sluková esem na lajnu. Za pomoci nadšených českých fanoušků, kteří obsypali menší kurt číslo dvě, hrály v úvodní sadě výborně a bez větších chyb. Čtyřmi nepřesnými smečemi naopak "pomohla" Duda a při setbolu poslala na stranu soupeřek nechytatelné podání Hermannová.

Ve druhé sadě Češky vedly už 16:14, ale o náskok přišly. "Je nebezpečné říkat si, že to dohrajeme. Brazilky udělaly jedno prase, pak jsme nesložily míč po lajně a rázem to bylo vyrovnané," řekla Nausch Sluková. Koncovku rozhodla Agatha odvážným servisem po lajně, kterým překvapila Hermannovou.

V napínavém tie-breaku měly Češky náskok 8:6, pak prohrávaly 8:9, ale koncovku zvládly. "Lépe jsme zaservírovaly. Proti takovému týmu se nedá hrát bez riskování. Když mají hezky přihráno, tak by nás s jejich zkušenostmi zabouchaly do země. Potřebovaly jsme je dostat od sítě," řekla Nausch Sluková.

Mistrovství světa v plážovém volejbalu ve Vídni
Ženy - 1. kolo:
Hoidarová Kolocová, Kvapilová (13-ČR) - Flierová, Van Ierselová (42-Niz.) 2:0 (12, 17),
Hermannová, Nausch Sluková (6-ČR) - Agatha, Duda (3-Braz.) 2:1 (16, -19, 14).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty