Rubriky:

Míčové sporty

Historie se opakuje. Kojdovou v Ostravě znovu nahradí Kojdová

18. srpna 2017 14:02 - Ostrava

Čtvrtý tým minulého ročníku ženské volejbalové extraligy TJ Ostrava se na nový ročník připravuje bez několika opor. Kapitánka týmu Iva Nachmilnerová se reprezentačním výběrem připravuje na baráž o mistrovství světa a evropský šampionát v Ázerbájdžánu a Gruzii, další reprezentantky Petra Kojdová a Marie Toufarová získaly nové angažmá ve francouzské nejvyšší soutěži, Kateřina Kvapilová přestoupila do Frýdku-Místku a Kamila Součková ukončila kariéru.

 

Petr Sznapka, ČTK

„Jsou to další starosti, ale v Ostravě se s tím znovu popereme a zvládneme to," řekl trenér Zdeněk Pommer, který se momentálně věnuje především reprezentaci. Trénink týmu vede libero Kamila Červenková, která mohla do přípravy zapojit posily smečařku Adélu Chevalierovou z Brna a libero Nikol Teperovou z Frýdku-Místku.

Staronovou tváří týmu je Helena Kojdová, která se do Ostravy vrací po dvou letech ve Švýcarsku a znovu se v týmu vystřídá se sestrou Petrou. „Zase si tu dvanáctku na dresu přehodíme," pousmála se mladší ze sester Petra, která bude v nadcházejí sezóně oblékat dres francouzského ligového Nancy. „Ty dva roky v Ostravě byly senzační a jsem za tuhle etapu moc ráda, ale už byl čas na změnu," uvedla Petra Kojdová.

Do Francie míří z Ostravy také Marie Toufarová, která se dohodla na smlouvě s nováčkem francouzské ligy Chameliéres. „Hned jsme se koukaly, jak daleko od sebe budeme. Je to přibližně pět hodin autem, takže na každodenní kafíčko to není," pokrčila rameny Toufarová. „Ale když budeme hrát proti sobě, určitě si na sebe čas najdeme," dodala smečařka Kojdová.

Ani Toufarová z Ostravy neutíkala. „Vůbec ne. Byla jsme v Ostravě moc spokojená, ale přemýšlela jsem o zahraničí už když jsem odcházela z Brna. Nakonec jsem ale zvolila Ostravu a nelituji. Teď jsem ukončila školu, takže je nejlepší příležitost odejít," svěřovala se volejbalová univerzálka Toufarová.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty