Rubriky:

Míčové sporty

Česko by v roce 2019 mohlo spolupořádat ME volejbalistek

1. září 2017 19:04 - Krakov

Český volejbalový svaz se uchází o pořádání jedné ze základních skupin mistrovství Evropy žen v roce 2019. Po změně formátu bude na šampionátu startovat 24 týmů a hrát se bude ve čtyřech zemích. Dalšími organizátory by měly být Turecko, Polsko a Maďarsko.

 

Czarek Sokolowski, ČTK/AP

"Turecko a Polsko už evropská volejbalová konfederace potvrdila jako pořadatele, my a Maďarsko jsme projevili zájem o další základní skupiny. Rozhodne se do konce roku," řekl ČTK předseda svazu Marek Pakosta.

O dějištích mužského turnaje se již rozhodlo na dnešním kongresu evropské volejbalové konfederace CEV v Krakově, kde prezident CEV Aleksandar Boričič zároveň přednesl návrh na čtveřici pořadatelů šampionátu žen. Mužské ME 2019 společně uspořádají Francie, Nizozemsko, Belgie a Slovinsko, hrát se bude od 13. do 29. září.

Díky postupu do čtvrtfinále letošního ME si účast na tom příštím zajistili i čeští reprezentanti. Rovněž mužský turnaj se z dosavadních 16 týmů rozšíří na 24 a každá šestičlenná základní skupina bude v jiné zemi.

Elitní evropské volejbalistky by do Česka zavítaly už popáté. V tuzemsku se ME hrálo v letech 1949, 1958, 1993 a 1997, domácí reprezentantky pokaždé získaly medaili.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.