Házenkáři Lovosic vyhráli i nad Brnem a vedou extraligu

Házenkáři Lovosic zvládli i třetí zápas v extralize a po domácí výhře 29:27 nad Brnem vedou tabulku. Stoprocentní bodový zisk mají také Plzeň, Zubří a Karviná, kterou však zápas druhého kola čeká v Hranicích až v neděli dopoledne.

Trenér Lovosic Milan Berka.

Lovosice sice prohrály s Brnem poločas, nakonec je ale kanonýr Jiří Motl dovedl 12 brankami k další výhře. "Dnešní zápas byl pro nás zatím nejtěžší. Dlouhodoběji se nám nedaří na postech spojek, to nás trápilo ve všech utkáních," řekl na svazovém webu trenér vítězů Milan Berka.

Plzeň vyhrála v Novém Veselí těsně 23:22, Zubří dokonce rozhodlo zápas v Kopřivnici (30:29) až po uplynutí hrací doby brankou ze sedmimetrového hodu.

Mistrovská Dukla napravila úvodní prohru s Lovosicemi domácím vítězstvím 31:27 nad Frýdkem-Místkem. Jedenácti góly se blýskl Dieudonné Mubenzem. "Potřebovali jsme si zvednout sebevědomí, díky zlepšené obraně během druhého poločasu jsme odskočili na rozhodující rozdíl," řekl trenér Dukly Jan Josef.