Basketbalisté Sparty Praha byli vyřazeni z první ligy

3. srpna 2006 20:03 - PRAHA

Pražská Sparta byla kvůli dlouhotrvajícím finančním problémům vyřazena z příštího ročníku první ligy basketbalistů. Na svém čtvrtečním jednání o tom rozhodlo představenstvo Asociace ligových klubů, jehož rozhodnutí ČTK oznámil ředitel nejvyšší soutěže Zdeněk Ringsmuth. Pražský klub se může proti dnešnímu verdiktu do dvou týdnů odvolat k výboru České basketbalové federace.

"Neznám přesné znění dnešního rozhodnutí, ale pravděpodobně se proti němu odvoláme," uvedl pro ČTK Vladimír Drábek, statutární zástupce občanského sdružení BK Sparta Praha, které se před sezónou do ligové soutěže přihlásilo.

Pokud Pražané s odvoláním neuspějí, nahradí je v první lize buď Sadská, nebo Zlín, které by se utkaly o uvolněné místo na začátku září v dodatečné baráži. Sparta by tak v nejvyšší soutěži chyběla poprvé od roku 1939 a v příští sezóně bude zřejmě startovat jen v pražském přeboru.

Převod licence nebyl schválený

Letenští doplatili na dlouhotrvající finanční problémy vůči subjektům České basketbalové federace a především vůči svému týmu.

Sparta podle Ringsmtuha neuhradila faktury za odměny rozhodčím z posledních dvou sezón v řádu desítek tisíc korun, pražskému USK stále dlužila peníze za přestup hráče Ondřeje Vukotiče a navíc nepředložila potvrzení o bezdlužnosti vůči vlastním hráčům a realizačnímu týmu. Představenstvo ALK navíc ani neschválilo převod licence z BC Sparta Praha na občanské sdružení BK Sparta Praha.

Problémy už od loňského podzimu

Problémy Sparty se táhnou už od loňského podzimu, kdy financování a řízení ligového mužstva mužů a dorosteneckých týmů převzala společnost Investor a.s., které šéfoval makedonský podnikatel Dimitar Trenkov. Hráči několik měsíců poukazovali na to, že nedostávají výplaty, letos v březnu dokonce zvažovali výstražnou stávku, od níž nakonec ustoupili.

Finanční potíže se nakonec Spartě zažehnat nepodařilo, po sezóně se navíc rozpadl téměř celý prvoligový tým a drtivá většina hráčů si našla nové angažmá.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: