Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalisté Budějovic nenechali v premiéře Příbrami ani set

4. října 2017 19:46 - Příbram

Volejbalisté Českých Budějovic vstoupili do nového ročníku extraligy vítězstvím 3:0 v Příbrami. Soupeře, který je na jaře donutil odehrát ve čtvrtfinálové sérii maximální počet sedmi zápasů, dnes obhájci titulu v dohrávce úvodního kola porazili 25:22, 25:22 a 25:17. Čtrnácti body k výhře hostů pomohl reprezentační smečař Petr Michálek, o jeden méně si připsal univerzál Filip Křesťan, letní posila z Kladna.

Trenér Jihostroje René Dvořák přiznal, že se obával domácího servisu. "Protože víme, že mají hráče, co to umějí osolit, ale vypořádali jsme se s tím velice dobře. My jsme naopak dokázali Příbram zatlačit a vyhrát i přes různá nedopatření a nesrovnalosti, které budou ještě chvilku trvat, protože ten tým je spolu teprve krátce," řekl České televizi.

Domácí kouč Martin Kop uznal, že mistrovský tým byl nad síly příbramských hráčů. "Budějovice mají tři české reprezentanty, dva slovenské a další cizince, to je velká kvalita. Hráli absolutně bez chyby, jako stroj, zato když jsme měli šanci my, tak jsme ji nevyužili. Přesto byly první dva sety vyrovnané," prohlásil Kop.

Uniqa extraliga volejbalistů - 1. kolo:
Příbram - České Budějovice 0:3 (-22, -22, -17)
Nejvíce bodů: Renovica 12, Passier 8, Böhm a Mikulenka po 7 - Michálek 14, Křesťan 13, Todua 11.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty