Házenkářky Mostu přehrály v interlize Veselí až po poločase

Házenkářky Mostu zdolaly v 9. kole interligy Veselí nad Moravou 30:24, uhájily pozici jediného neporaženého týmu a v čele tabulky mají pětibodový náskok. Veselí sice v prvním poločase drželo s českými mistryněmi krok, ale po změně stran se v mosteckém dresu začalo střelecky dařit Sáře Kovářové a Simoně Szarkové, které zakončily zápas shodně s devíti brankami.

Házenkářka Veselí nad Moravou Kočí (uprostřed) se snaží prosadit přes obranu (ilustrační foto).

"V prvním poločase jsme měli obrovský problém se prosadit přes soupeřovu vynikající brankářku. Bohužel naší největší nemocí v poslední době je koncovka, neproměňujeme šance a nedostaneme se do našeho obvyklého tempa. Momentálně máme i velký problém s proměňováním sedmiček, když naše tři vyhlášené sedmičkářky neuspějí," posteskl si mostecký kouč Peter Dávid.

Olomouc doma těsně podlehla Šale 28:29, Zlín po zlepšení v druhé půli zvítězil nad Pískem 28:19.