Toronto - Washington 96:107Basketbalisté Washingtonu i bez zraněného Walla vyhráli v Torontu, Satoranský hrál přes dvacet minut

Basketbalisté Washingtonu se v NBA vrátili na vítěznou vlnu a porazili Toronto 107:96 i bez zraněného kapitána Johna Walla. Jediný Čech v zámořské soutěži Tomáš Satoranský díky absenci ústředního rozehrávače týmu odehrál 22 minut. Ani jednu ze čtyř střel z pole ale neproměnil, do statistik si připsal čtyři doskoky, tři asistence a zisk. James Harden dovedl 56 body a 13 asistencemi Houston k výhře nad Utahem 137:110.

Tomáš Satoranský (31) z Washingtonu se snaží blokovat střelu Freda VanVleeta (23) z Toronta.

Washington na půdě kanadského celku ani jednou neprohrával a vypracoval si vedení až o 19 bodů. V poslední části se jeho náskok smrskl na tři body, ale nakonec svěřenci kouče Scotta Brookse nepřipustili pátou porážku v šestém utkání a připsali si páté vítězství v ročníku. "Věděli jsme, že bez Johna (Walla) budeme muset zahrát velmi dobře a myslím, že se to povedlo," uvedl Brooks.

Nejvíc byl vidět Bradley Beal, který nastřílel 38 bodů a ve třetím zápase po sobě nasbíral minimálně 36 bodů. "Hraje teď na jiné úrovni než my ostatní. Dost možná je aktuálně nejlepší zakončovatel na pozici dva v NBA. Má formu jako hrom, je to monstrum," chválil svého spoluhráče Marcin Gortat, který si připsal kromě 11 bodů 12 doskoků.

Domácím nebylo nic platných 26 bodů DeMara DeRozana a 19 bodů Normana Powella.

Satoranský se při poslední porážce s Clevelandem na hřiště nedostal, ale tentokrát si to vynahradil. Více minut než při svém pátém startu v sezóně posbíral šestadvacetiletý rodák z Prahy jen jednou. Poprvé se dostal na palubovku Air Canada Center po čtyřech minutách za stavu 7:2, protože Tim Frazier měl problémy s fauly.

Hned při svém prvním pobytu na hřišti zažil Satoranský nejpovedenější pasáž hry. Na palubovce zůstal až do konce čtvrtiny, kterou Wizards vyhráli o 15 bodů a český basketbalista zaznamenal všechny své důležité statistiky kromě jednoho obranného doskoku.

Cleveland doma prohrál 115:117 s Atlantou, která ukončila sérii osmi porážek hlavně díky 28 bodům a devíti asistencím Dennise Schrödera. LeBron James po skvělém pátečním představení ve Washingtonu, kde se blýskl 57 body, zaznamenal v neděli 26 bodů a 13 doskoků. Střelecky zazářil James Harden, který 56 body (trefil 19 z 25 střel) a 13 asistencemi zařídil výhru Houstonu nad Utahem 137:110.

Pozici nejlepšího celku ligy drží po osmé výhře za sebou Boston. Celtics si poradili na Floridě s Orlandem 104:88 a mají bilanci osm výher a dvě porážky. San Antonio si poradilo s Phoenixem 112:95 a Gregg Popovich se v historickém žebříčku trenérů podle počtu výher (1156) dostal už na šesté místo.

New York Knicks smazali ztrátu 19 bodů a zvítězili nad Indianou v koncovce 108:101. Lotyšský pivot Kristaps Porzingis si vylepšil osobní střelecké maximum na 40 bodů, doskočil osm míčů a šestkrát soupeře zablokoval. V devátém utkání sezony překonal posedmé hranici 30 bodů.