Rubriky:

Míčové sporty

Česko - Rusko 33:22

Házenkářky Mostu postoupily v Poháru EHF do skupinové fáze

19. listopadu 2017 20:44 - Most
(Aktualizováno: 19. listopadu 2017 22:38)

Házenkářky Mostu zvládly ve 3. kole Poháru EHF odvetu s ruskou Zvezdou Zvenigorod a zajistily si účast v jarní skupinové fázi. Černí andělé vyhráli domácí zápas 33:22 a v součtu s prohrou o tři branky v Rusku postoupili s celkovým skóre 61:53.

"Propotil jsem tři trička," řekl Deníku trenér Mostu Peter Dávid. "I když začátek zápasu byl trošku šokující, protože prohrávat doma po dvou minutách 0:2 není až tak jednoduché. Věděli jsme, že musíme šedesát minut šlapat a soupeře uštveme. Herně jsme byli jasně lepší," dodal kouč českých mistryň.

Domácí tým táhla stejně jako před týdnem Slovenka Simona Szarková, která byla s dvanácti brankami nejlepší střelkyní zápasu. V ruském týmu zopakovala desetigólový výkon Irina Nikitinová. "Postup se mi povedl poprvé v životě, takže mi to ještě tak úplně nedochází. Jsem strašně ráda, že jsme celý zápas kontrolovali a dotáhli ho k takovému vítězství," řekla Szarková.

Soupeře pro jarní skupinovou fázi se Most dozví při čtvrtečním losování.

Pohár EHF házenkářek, 3. kolo - odveta:
Baník Most - Zvezda Zvenigorod (Rus.) 33:22 (18:13)
Nejvíce branek: Szarková 12, Jeřábková 7, Borovská 5 - I. Nikitinová 10, Illarionovová a N. Nikitinová po 3. První zápas 28:31, postoupil Most.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty