KP Brno - Fribourg 86:79Basketbalistky KP Brno v Eurocupu poprvé vyhrály

Basketbalistky KP Brno se v pátém kole Evropského poháru FIBA dočkaly prvního vítězství. Na domácí palubovce zdolaly švýcarský Fribourg 86:79. Naopak hráčky Nymburku prohrály v maďarském Szekszárdu 66:73 a mají na kontě rovněž pouze jeden úspěch.

Brňanky vstoupily do zápasu velmi nervózně, nedařilo se jim bránit zejména přesně střílející Williamsovou. První čtvrtinu prohrály rozdílem jedenácti bodů a výsledek se jim podařilo otočit až po změně stran.

Ještě necelé dvě minuty před koncem svěřenkyně trenéra Davida Zdeňka prohrávaly 75:76, v dramatické koncovce ale byly přesnější. Hlavní oporou vítězek byla Eva Kopecká, která dala 22 bodů, v druhém poločase se k ní střelecky přidaly Milena Prokešová s Ilonou Burgrovou.

Naopak hráčky Nymburka maďarského protivníka v úvodu zaskočily, po první čtvrtině měly sedmibodový náskok a vedení ztratily až v závěrečných deseti minutách. Nejlepší střelkyní středočeského celku byla Alena Huňková s 15 body, Kyara Linskensová se blýskla deseti doskoky.