Nymburk porazil basketbalisty Ústí o 50 bodů

V desátém kole ligy basketbalistů po reprezentační pauze nezaváhal nikdo z favoritů. Nejvyšší vítězství si připsal Nymburk, který deklasoval Ústí nad Labem 111:61. V tabulce je obhájce titulu dál druhý za Opavou, má však dva zápasy k dobru. Slezané vyhráli nad Kolínem 91:70.

Přidají basketbalisté Nymburku další ligový titul? Na snímku Radoslav Rančík.

"Měli jsme velmi dobré vstupy do obou poločasů. Ve druhé čtvrtině jsme dovolili soupeři stáhnout náskok na tři body, zejména chybami v bránění střelby z větších vzdáleností. Naštěstí ve druhé půli Kolín přestal trefovat, my jsme dominovali na doskoku a bylo rozhodnuto," řekl opavský kouč Petr Czudek.

"Opava nám vcelku nic nedovolila. Je na nich znát, že hráči jsou spolu delší dobu, vzájemně si vyhoví, a když začnou trefovat trojky, tak je se soupeřem zle," konstatoval trenér Kolína Pavel Beneš. "Opava je v současnosti nejlépe sehraným týmem v lize. Je to mašina, která když se rozjede, tak válcuje soupeře. Dnes se rozjeli ve druhém poločase a nedali nám šanci," doplnil jeho svěřenec Petr Dokoupil.

Za Nymburk už nastoupila nová posila Dardan Berisha. Kosovský reprezentant přispěl k vysokému vítězství nad Ústím 11 body, včetně tří trojek, a pěti asistencemi.

Čtvrté Pardubice si poradily s Brnem 94:68 i díky 31 bodům Burnetta, který byl nejlepším střelcem dnešních zápasů. Nejvydařenější zápas po návratu do pardubického dresu odehrál Jiří Welsch, který měl 17 bodů a pět asistencí.

Při vítězství Ostravy nad USK Praha 95:74 se celá základní pětka domácích dostala při střelbě do dvouciferných čísel, s 24 body byl nejlepším střelcem zápasu Woods.