Basketbalisté Opavy vedou po výhře nad Ústím ligu

Ústí nad Labem

Basketbalisté Opavy zvítězili v 11. ligovém kole na hřišti Ústí nad Labem 80:70 a po třetí výhře v řadě se v tabulce posunuli na první místo o bod před Nymburk. Dosud neporažení úřadující šampioni mají ovšem odehráno o dva zápasy méně.

Ilustrační snímek

Po vyrovnaném prvním poločase, který o bod vyhrálo Ústí, rozhodli favorizovaní hosté ve třetí čtvrtině. Tu Opava vyhrála 20:12 a i díky zlepšení střelby za tři body její náskok dál narůstal. Ve druhé půli hosté vedli až o 16 bodů a výhru si v závěru pohlídali.

"Náš první poločas byl, jako bychom byli stále v autobuse. Naneštěstí nám soupeř odskočil na rozdíl 10 bodů, což se nám podařilo stáhnout, když jsme začali hrát zónu a soupeř nenašel recept," ulevil si trenér hostujícího týmu Petr Czudek.