Prostějovské volejbalistky dovolily Olympu jen pět bodů v setu

Prostějovské volejbalistky zakončily první polovinu základní části extraligy jednoznačným vítězstvím 3:0 v hale pražského Olympu. Suverénně si svěřenkyně trenéra Miroslava Čady počínaly zejména v úvodním setu, v němž dovolily soupeřkám uhrát pouhých pět bodů. Mečbol proměnily už po 56 minutách.

Ilustrační snímek.

V Praze byla na programu dohrávka 6. kola, před třemi týdny totiž Prostějov do metropole nedorazil kvůli uzavřené dálnici. "To, že v současné době prohrajeme se silným Prostějovem, bylo jasné, ale že nás spláchne takovým rozdílem, jsem nepočítal. Výkon družstva byl slaboučký, s velkým respektem vůči soupeři, a ani jsme si nestačili zahrát," řekl domácí kouč Stanislav Mitáč.

Po devíti kolech mají neporažené obhájkyně mistrovského titulu v čele tabulky tříbodový náskok před Olomoucí. Olympu patří sedmé místo. "Dnešní utkání bylo pro nás velmi snadné. Soupeři se nedařilo agresivní podání a tím byly jeho šance minimální," uvedl prostějovský trenér Čada.

V příštím týdnu vstoupí Prostějov do Ligy mistryň. Na úvod ho čeká úterní domácí zápas proti Fenerbahce Istanbul.

Uniqa extraliga volejbalistek - 6. kolo:
Olymp Praha - Prostějov 0:3 (-5, -13, -14)
Nejvíce bodů: Černá a Melicharová po 5 - Horká 15, Kossányiová 12, Trnková 11.
Čtvrtfinále Českého poháru volejbalistek - odveta:
Olomouc - Liberec 3:2 (9, -23, -22, 17, 17), první zápas 3:2, postoupila Olomouc.
V semifinále se 3. února v Brně utkají KP Brno - Olomouc a Ostrava - Prostějov.