Volejbalisté Liberce vedou po výhře v derby tabulku před Kladnem

Liberečtí volejbalisté vyhráli severočeské derby v Ústí nad Labem hladce 3:0 a posunuli se do čela extraligové tabulky. Dosud vedoucí obhájci titulu z Českých Budějovic, kteří klesli až na třetí místo za Kladno, nastoupí v pondělní dohrávce 11. kola doma proti čtvrtému Karlovarsku.

Zleva Jan Štokr a Jan Galabov z Liberce.

Liberec měl s Ústím největší práci v úvodním setu, který vyhrál rozdílem dvou bodů, pak už převaha favorizované Dukly stále sílila. Bývalý reprezentační univerzál Jan Štokr přispěl k výhře 20 body, z toho pěti esy.

Kladno prohrálo v hale poslední Odoleny Vody úvodní sadu, nakonec si ale odvezlo tříbodovou výhru 3:1. "Než jsme se dostali po evropském poháru do tempa, trvalo nám to set. V těch dalších jsme potvrdili roli favorita," řekl spolupracovníkovi ČTK kladenský trenér Milan Fortuník. "Od druhého setu jsme při nejlepší vůli na kvalitu soupeře nestačili," uznal domácí kouč Jiří Vojík.