Chicago - Boston 108:85Poslední Chicago si v NBA vyšláplo na nejlepší tým konference

Nejhorší tým Východní konference NBA Chicago Bulls porazil v pondělním zápasu vedoucí Boston Celtics 108:85. Hosté nastoupili bez Kyrieho Irvinga, který chyběl kvůli problémům se stehenním svalem. Bulls jeho absence dokonale využili, druhou čtvrtinu ovládli 28:13 a od té doby si udržovali dvouciferný náskok.

Nikola Mirotič se snaží vymanit ze sevření hráčů Bostonu.

"Někdy vám prostě nakopou zadek, je to tak jednoduché. Chicago se dnes snažilo daleko více než my," uznal trenér Bostonu Brad Stevens. Nejlepším střelcem jeho týmu byl Al Horford s 15 body. Tahouny Bulls byli hráči, kteří se na začátku sezóny poprali na tréninku - Nikola Mirotič dal 24 bodů a Bobby Portis o jeden méně.

Pozici nejlepšího týmu soutěže si upevnil Houston po výhře 130:123 nad New Orleansem. Pelicans přitom v druhé půli dlouho vedli, ale domácí vyhráli poslední čtvrtinu 34:20 a vývoj utkání otočili. Strůjcem obratu byl James Harden, jenž v poslední části nastřílel 12 bodů Rockets za sebou a celkem si připsal 26 bodů, 17 asistencí a šest získaných míčů.

Hardenovi naskakovaly asistence zejména při souhře s pivotem Clintem Capellou, jenž si zlepšil osobní rekord na 28 bodů. Eric Gordon přidal 27 bodů. V dresu Pelicans si posunul sezonní maximum na 37 bodů Jrue Holiday, o bod méně dal E'Twaun Moore.

Poprvé od října dosáhli na dvě vítězství za sebou Los Angeles Clippers, přestože po většinu zápasu s Torontem prohrávali. Do sestavy Clippers se vrátil srbský rozehrávač Miloš Teodosič, který si sice nepřipsal ani jednu asistenci, ale v poslední minutě trefil důležitou trojku a dohrál s 12 body a sedmi doskoky. Torontu, které podlehlo 91:96, nestačilo 23 bodů a 15 doskoků Jonase Valančiunase.

V rozpačitých výkonech pokračovali basketbalisté Oklahomy City, kteří doma podlehli Charlotte 103:116. Hosté dominovali hlavně ve třetí čtvrtině, kterou vyhráli 40:22. Nejlepším střelcem zápasu byl domácí Russell Westbrook, autor 30 bodů.