Rubriky:

Míčové sporty

UP Olomouc - MTV Stuttgart 0:3

Volejbalistky Olomouce neuhrály v Poháru CEV ani set

13. prosince 2017 18:47 - Olomouc

Volejbalistky Olomouce prohrály v úvodním utkání třetího kola Poháru CEV s lídrem německé bundesligy MTV Stuttgart 0:3. Hanačky se v úvodních dvou setech nedostaly ani jednou přes hranici patnácti bodů a zaostávaly ve většině činností. Vyrovnanější partii odehrál domácí tým až ve třetí sadě, kterou prohrál 20:25. Odveta je na programu 10. ledna v Německu.

Volejbalistky druhého nejlepšího týmu české extraligy měly dlouho až příliš velký respekt z kvalitního soupeře, který je převyšoval rychlostí i tvrdým zakončením útočných akcí. "Do zápasu jsme se dostali až ve třetím setu, kdy jsme zpřesnili hru a kladli mnohem větší odpor," řekl olomoucký trenér Jiří Teplý.

Jeho svěřenkyně ve třetím dějství vedly 11:8, závěr setu se už odehrál v režii německého týmu. Smečařskou oporou Stuttgartu byla česká reprezentantka Michaela Mlejnková, která zaznamenala osm bodů.

Pohár CEV volejbalistek - 3. kolo, úvodní utkání:
UP Olomouc - MTV Stuttgart 0:3 (-12, -14, -20)
Rozhodčí: Erce (Šp.), Ivanov (Bulh.). Čas: 75 min. Diváci: 500.
Sestava a body Olomouce: Strušková 7, Kubínová 3, Košická 3, Sajdová 3, Napolitano-Šenková 12, Michalíková 4, libero Sainová - Čutuková 1, Dudová 1, Dedíková 2, Orvošová 1. Trenér: Teplý.
Nejvíce bodů Stuttgartu: Van Daelenová 14, McCageová 9, Mlejnková a Stoltenborgová po 8.
Odveta se bude hrát 10. ledna.
ČTK

Zrušit