Rusky deklasovaly české basketbalistky o 49 bodů

České basketbalistky prohrály ve středečním přípravném utkání v Brně s Ruskem vysoko 46:95. O výsledku rozhodl již úvodní poločas, v němž české hráčky zcela propadly v obraně i v zakončování.

Po úterní třicetibodové výhře nad druhým týmem z posledních olympijských her Austrálií tentokrát domácí hráčky dostaly krutou lekci. Jejich hra postrádala přesnost a byla plná chyb. Naopak Rusky vynikaly jistou hrou v defenzivě, při níž nedávaly soupeřkám prostor k zakončení. Po chybách českých hráček v rozehrávce získával soupeř snadno míče a rychlé protiútoky zakončoval přesnou střelbou.

Před koncem poločasu vytáhla domácí tým částečně z krize dvěma trojkami Mokrošová a po změně stran se na chvíli hra českých basketbalistek zlepšila. Závěr už ale probíhal opět zcela v režii ruského týmu, který nezastavil ve střeleckém rozletu ani přechod na zónovou obranu v posledních deseti minutách zápasu.

"Toto utkání musíme co nejrychleji vymazat ze své mysli. Začali jsme velmi špatně, vůbec se nám nedařila střelba a celý první poločas jsme soupeřkám odevzdali. Po změně stran přišel záblesk zlepšení, ale dlouho nám nevydržel," řekl po zápase trenér Jan Bobrovský. Jeho tým bude mít možnost k nápravě v páteční odvetě.

Česko - Rusko 46:95 (11:26, 23:46, 39:69)
Nejvíce bodů: Mokrošová 13, Kulichová 8, Pavlíčková 7 - Artěšinová 18, Korstinová 14, Ščegolevová 14, Stěpanovová 13. Rozhodčí: Dolínek, Pavlík. Fauly: 12:14. Trestné hody: 10/9 - 7/5. Trojky: 3:10. Diváci: 900.