Čeští volejbalisté prohráli v Německu v první baráži o ME

LIPSKO

Čeští volejbalisté neuhráli v sobotním úvodním zápasu baráže o postup na mistrovství Evropy v Německu ani set, domácím reprezentantům podlehli 22:25, 22:25 a 18:25. Odveta se uskuteční v sobotu 9. září od 17:30 ve Svitavách a svěřenci trenéra Igora Prieložného v ní budou mít velmi těžkou pozici.

"Tým hrál po celou dobu vynikající volejbal," pochválil své svěřence německý trenér Stelian Moculescu. České mužstvo mělo největší šance v druhém setu, i v něm ale po obětavých zákrocích soupeře v poli koncovku ztratilo.

Naposledy chyběli volejbaloví reprezentanti na evropském šampionátu v roce 1989. Nyní budou muset v domácí odvetě Němce porazit rovněž ve třech setech a navíc jim nedovolit uhrát víc než 62 míčů. Dějištěm závěrečného turnaje mistrovství Evropy, který se rozšířil na šestnáct celků, budou za rok v září Moskva a Petrohrad.

Německo - ČR 3:0 (22, 22, 18)
Rozhodčí: Jacyna, Dudek (oba Pol.). Čas: 83 min. Diváci: 4223.
Sestava ČR: Zapletal, Baránek, Král, Štokr, Pláteník, Lébl, libero Obdržálek - Ticháček, J. Novotný, Konečný, M. Novotný, Staněk.