Galušková rozhodla pro Slavii házenkářskou bitvu s Mostem

Veronika Galušková rozhodla pro Slavii souboj nejlepších dvou českých týmů v interlize házenkářek. Dvě sekundy před koncem vstřelila obhájkyním titulu z Mostu vítězný gól na konečných 27:26, celkem v předehrávce 13. kola skórovala dvanáctkrát. Pražanky tak vystřídaly soupeřky v čele tabulky.

Martina Tulipánová ze Slavie.

Před necelými dvěma týmy mostecké hráčky zdolaly slávistky jednoznačně 35:26 ve finále Českého poháru v Jindřichově Hradci, dnešní odveta v domácí hale vyšla pražskému týmu. I když Most vedl v poločase o gól (16:15) a v průběhu vyrovnané bitvy až o tři branky.

Ještě v 55. minutě měli Černí andělé mírný náskok 26:25, Slavii však poté podržela brankářka Hillebrandová a domácí házenkářky vývoj otočily. "Jsem velmi ráda, že jsme vyhrály. Zaslouženě. Dokázaly jsme to týmovým výkonem. Samy sobě jsme ukázaly, že i na takové soupeře jako Most máme," uvedla na klubovém webu pivotka Alena Šetelíková, autorka pěti branek.