Rubriky:

Míčové sporty

Mladé ruské házenkářky kvůli dopingu přišly o stříbro z ME

19. ledna 2018 18:14 - Vídeň

Ruské házenkářky přišly o stříbrné medaile z loňského mistrovství Evropy hráček do 19 let ve Slovinsku. Tři členky týmu, který prohrál ve finále s Francií 26:31, měly během turnaje pozitivní dopingový test na meldonium. O diskvalifikaci družstva dnes informovala Evropská házenkářská federace, která chystá kroky i vůči ruskému svazu. Ten s rozhodnutím EHF nesouhlasí a plánuje odvolání.

 

David J. Phillip, ČTK/AP

Dopingovou kontrolou neprošly Antonina Skorobogačenková, Maria Duvakinová a Marija Dudinová. Jedna byla pozitivně testována po utkání ve čtvrtfinálové skupině a zbylé dvě v play off. Všechny tři házenkářky mají od loňského září pozastavenou činnost.

"Domníváme se, že trest je příliš tvrdý. V současnosti připravujeme všechny potřebné dokumenty pro odvolání," řekl agentuře Reuters generální ředitel ruského svazu Lev Voronin.

Meldonium, které pomáhá lepšímu průtoku krve v těle a může zvyšovat výkonnost, "proslavila" tenisová hvězda Maria Šarapovová. Bývalá světová jednička si za pozitivní test na tuto látku odpykala patnáctiměsíční zákaz startu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty