Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Volejbalový svaz vypověděl trenérovi Prieložnému smlouvu

11. září 2006 15:05 - PRAHA

Vedení Českého volejbalového svazu v pondělí vypovědělo smlouvu trenérovi reprezentačního týmu mužů Igoru Prieložnému. Jméno jeho nástupce hodlají funkcionáři oznámit do 14 dnů. Svaz o tom informoval v tiskovém prohlášení.

Důvodem výpovědi byl neúspěch volejbalistů v kvalifikaci mistrovství Evropy 2007. Svaz dnes uvedl, že postup na ME do Ruska byl jednou z podmínek Prieložného smlouvy, která měla původně vypršet až po olympijských hrách v Pekingu.

Mužstvo však skončilo v kvalifikační skupině ME na druhém místě za Slovenskem a v baráži pak nestačilo na Němce. Neúčast na evropském šampionátu zároveň českému volejbalu značně zkomplikovala vidinu startu na olympijských hrách.

Devětačtyřicetiletý Prieložný, devátý hlavní trenér samostatného českého výběru, nastoupil do funkce letos v lednu. Nový kouč bude mít před sebou krátkou, pouze dvouměsíční dobu pro přípravu mužstva na listopadové mistrovství světa v Japonsku.

ČTK

Zrušit


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.