Oklahoma City - Washington 121:112 Westbrook v NBA 46 body rozstřílel Satoranského Washington

Hvězdný Russell Westbrook dovedl ve čtvrtečním utkání NBA basketbalisty Oklahomy 46 body k domácímu vítězství nad Washingtonem 121:112. Tomáš Satoranský odehrál za hosty 12 minut a připsal si dva body, jednu asistenci a dvě ztráty míče.

Russell Westbrook (vlevo) z Oklahoma City a washingtonský Marcin Gortat.

Wizards v Oklahomě ani jednou nevedli, pouze ve třetí čtvrtině dokázali vyrovnat na 68:68, ale poté jim soupeř znovu odskočil. Westbrook v poslední části nastřílel 21 bodů. Nejužitečnější hráč minulé sezony proměnil celkem 19 z 29 střel a připsal si ještě po šesti doskocích i asistencích, ale i stejný počet ztrát.

Konkuroval mu Satoranského spoluhráč Bradley Beal se 41 body, 12 doskoky a sedmi asistencemi, ale Wizards nebylo nic platných ani 21 bodů a 12 asistencí Johna Walla a 20 bodů Markieffa Morrise.

Washington nicméně nijak neztratil v boji o první místo v Jihovýchodní divizi, protože jeho rivalové z Miami promarnili proti Sacramentu dvouciferný náskok a prohráli doma 88:89. Kings ovládli posledních šest minut 17:4 a obrat dokonal De'Aron Fox, který tři sekundy před koncem zarazil do koše míč po odraženém pokusu Bogdana Bogdanoviče.

Hráči mistrovského Golden State proměnili 21 trojkových pokusů a přestříleli Minnesotu 126:113. Kevin Durant podesáté v kariéře zkompletoval triple double, poté co si připsal 28 bodů, 11 asistencí a 10 doskoků. Klay Thompson a Stephen Curry přidali po 25 bodech, za Minnesotu nasbíral Karl-Anthony Towns 31 bodů a 11 doskoků.