Larvik - Most 34:29Most při rozlučce s Pohárem EHF Larviku další bod nesebral

Házenkářky Mostu se rozloučily s Pohárem EHF porážkou v Larviku 29:34. Nepodařilo se jim tak obrat věhlasný norský tým o další bod, protože před měsícem doma s Larvikem remizovaly 21:21.

Právě bod proti Larviku byl jediný, který české mistryně při své premiéře ve skupinové fázi Poháru EHF získaly. V Norsku dnes sice vyhrály o gól poločas (17:16) a ve druhé půli se dostaly až do čtyřbrankového trháku, ale domácí hráčky ovládly poslední desetiminutovku a zcela průběh otočily.

Baník střelecky držela Simona Szarková a autorku 11 gólů pořadatelé také vyhlásili za nejlepší hráčku Černých andělů. Oporou domácích byla brazilská pivotka a olympionička Tamires Limaová Morenová.

Spolu s Larvikem postoupil ze skupiny D do čtvrtfinále rumunský celek Zalau.