Machová sebrala na MS basketbalistek nejvíce míčů

SAO PAULO

Kapitánka českých basketbalistek Hana Machová byla na mistrovství světa v Brazílii nejlepší ve statistikách získaných míčů, jichž soupeřkám uzmula v průměru 3,4 na utkání. V počtu vstřelených bodů vyhrála těsně Australanka Lauren Jacksonová průměrem 21,3 bodu na zápas o jednu desetinu před Španělkou Amayou Valdemorovou.

V hodnocení pivotek se probojovala mezi světovou elitu Petra Kulichová, která obsadila osmé místo s průměrem 7,9 bodu na utkání. V zablokovaných střelách byla třetí za vítěznou Ruskou Stěpanovovou a Američankou Parkerovou.

Ojedinělý triumf se podařil českým basketbalistkám ve statistikách v průměru počtu minut na jedno utkání, kde obsadily první tří místa. Eva Vítečková odehrála v každém zápase průměrně 33:41 minuty, druhá je Jana Veselá a třetí Hana Machová. Tato čísla svědčí o velkém vytížení klíčové trojice hráček a také dost úzkém kádru české reprezentace.

Konečné statistiky MS:
Body (průměr na zápas): 1. Jacksonová (Austr.) 21,3, 2. Valdemorová (Šp.) 21,2, 3. Taylorová (Austr.) 18,0,... 13. Vítečková 15,2, 17. Machová (obě ČR) 14,0.
Získané míče: 1. Machová 3,4, 2. Jon Čche (Kor.) 2,4, 3. Sulcieteová (Lit.) 2,3,...16. Veselá (ČR) 1,7
Doskoky: 1. Vegaová (Arg.) 9,1, 2. Jacksonová (Austr.) 9,0, 3. Kim Kwe (Kor.) 9,0,... 8. Kulichová (ČR) 7,9, 13. Veselá 6,9, 16. Machová 6,4.
Asistence: 1. Umohová (Nig.) 5,8, 2. Birdová (USA) 4,7, 3. Kleindienstová (Kan.) 4,4,... 11. Machová 3,3.
Bloky: 1. Stěpanovová (Rus.) 2,0, 2. Parkerová (USA) 1,7, 3. Kulichová 1,4.
Odehrané minuty: 1. Vítečková 33:41, 2. Veselá 32:45, 3. Machová 30:51, 4. Marquesová 30:49, 5. Stěpanovová 30:25, 6. Montanaová (Šp.) 30:16,... 13. Kulichová 26:19.
Nejvíce bodů v jednom zápase: 1. Valdemorová (Šp.) 39 (proti Litvě), 2. Bouletová (Kuba) 36 (proti Tchaj-wanu), 3. Jacksonová (Austr.) 31 (proti Senegalu), ...16. Vítečková 25 (proti Rusku).