Ostravští volejbalisté prohráli v Aténách 0:3

ATÉNY

Ostravským volejbalistům se premiéra v Lize mistrů nepovedla. Český šampión podle očekávání ve středečním prvním utkání skupiny D neuspěl na hřišti favorizovaného Panathinaikosu Atény, kterému podlehl 0:3. Druhý zápas sehrají Ostravané za týden doma proti německému Friedrichshafenu.

Vzdor hladké porážce nebyl výkon papírového outsidera pro další zápasy beznadějný. Řecký mistr předčil soupeře hlavně pevnějšími nervy v koncovkách setů. Hned v úvodní sadě Ostravané byli blízko překvapení, až do stavu 24:24 totiž vedli, ale nejdůležitější dva míče přenechali domácím.

Herní kvalita Panathinaikosu byla nejmarkantnější ve druhém setu, v němž hosté nestačili v žádném směru. Pak však znovu zmobilizovali síly a nechybělo moc, aby zápas dovedli do čtvrtého setu. Jenže koncovku opět opanovali Řekové a za stavu 21:22 lepším útokem odvrátili hrozbu pokračování duelu.

Manažer ostravského celku Tomáš Zedník řekl, že výkon DHL dává slušné vyhlídky pro další utkání. "Po výkonnostní stránce nebyl rozdíl tak velký, jak jsme očekávali. Kromě druhého setu jsme se drželi a Atény nás vždy přehrály v koncovkách," uvedl Zedník. Tým se prý při své premiéře v Lize mistrů nezalekl ani atmosféry velkých zápasů. "Hráči vůbec nebyli vyplašení. Dokonce si myslím, že v domácím prostředí bychom nad soupeřem mohli mít navrch. Dokázali jsme si, že se dá hrát i s takovým celkem," dodal Zedník.

Panathinaikos Atény - DHL Ostrava 3:0 (24, 18, 23)
Rozhodčí: Vereecke (Fr.), Hluchenkij (Rus.). Čas: 84 min. Diváci: 250.
Sestava Ostravy: Zaťko, Tomáš, Cerha, Konečný, Ching, Kubala, libero Správka - Burrow.