Volejbalisté Českých Budějovic a Kladna jsou výhru od semifinále

Volejbalisty Českých Budějovic a Kladna dělí jediná výhra od postupu do semifinále extraligy. Mistrovský Jihostroj ve druhém čtvrtfinále v Ústí nad Labem sice tentokrát ztratil set, ale roli favorita vítěz základní části potvrdil. Kladno v Příbrami navázalo na hladkou domácí výhru rovněž výsledkem 3:1.

Zleva Daniel Dřímal a Martin Klapal, oba z Brna, zády Marek Zmrhal z Karlovarska a Tadeáš Handlíř z Brna.

Papírovým předpokladům se naopak vzepřeli Ostravané proti Liberci. V domácím utkání je nezlomilo ani dvousetové manko a po velkém obratu poprvé v sezóně nad Duklou zvítězili a srovnali stav série.

Nečekaně vyrovnaná je i série mezi Brnem a Karlovarskem. Jihomoravané v předchozích třech vzájemných zápasech v sezoně nezískali ani set a ztratili i úvodní sadu ve druhém čtvrtfinále, další ale rozhodli pro sebe, tu poslední poměrem 26:24.

Čtvrtfinále play off volejbalové extraligy mužů - 2. zápasy:
Ostrava - Liberec 3:2 (-22, -19, 17, 24, 13)
Nejvíce bodů: Šmídl 22, Janků 17, Vašina 16 - Štokr 20, Galabov 15, Kriško 10. Stav série: 1:1
Ústí nad Labem - České Budějovice 1:3 (-20, 20, -9, -20)
Nejvíce bodů: Vangas 16, Kramár 12, Voth 8 - Šotola 24, Mach 13, Fila 12, Michálek 10. Stav série: 0:2.
Brno - Karlovarsko 3:1 (-23, 22, 22, 24)
Nejvíce bodů: Okosanovič 21, Hrazdira 13, Pražák a Klapal po 9 - Rejlek 19, Treial 10, Hudeček 9. Stav série: 1:1.
Příbram - Kladno 1:3 (-20, 15, 25, 22)
Nejvíce bodů: Rychecký 14, Böhm a Mikulenka po 8 - Gromadowski 21, Hýský 18, Šulista 12, Zajíček a Sobotka po 11. Stav série: 0:2.