Kiel rozdrtil v Lize mistrů karvinské házenkáře 44:25

KIEL

Karvinští házenkáři utržili v druhém kole skupiny E Ligy mistrů těžký debakl v německém Kielu. Bundesligový šampion po vyrovnané první půli nakonec zvítězil 44:25. Další zápas sehraje Karviná příští neděli v dánském Gudme. Baník stihlo na evropské scéně další z nevídaných selhání: po výtečném výkonu z prvního poločasu za stavu 18:20 úplně zkolaboval, po obrátce dal jen sedm branek a německý velkoklub ho svou ofenzivní silou bez milosti zničil.

Sotva někdo v Ostseehalle tušil takový scénář: tým kouče Jiřího Kekrta totiž v první třicetiminutovce předvedl fantastický výkon. Domácím stačil konkurovat téměř ve všech směrech, ale v ofenzivní partii vysoko nad ostatní čněli oba gólmani.

Zákroky německého reprezentanta Fritze i karvinského Baďury braly dech. Oba zlikvidovali řadu jistých gólů, náskoků z brankoviště i trháků do otevřené obrany. Kiel kapituloval jako první, ale zdálo se, že na konci první čtvrthodiny se po několika soupeřových zbytečných ztrátách míče za stavu 9:4 uklidní.

Slezané však neustoupili od vysunuté obrany a pod dirigentskou taktovkou výborného rozehrávače Zdráhaly zvedli hlavu. Odvážná hra outsidera slavila úspěch. Mladíci Šulc s Rachačem při své premiéře v Lize mistrů odhodili strach a gólové manko několikrát snížili dokonce až na dvě branky.

Na druhou polovinu utkání ale bude Karviná chtít co nejdříve zapomenout. Kiel si v obraně daleko pozorněji začal hlídat hostující rozehrávku, soupeře prakticky nepustil k zakončení z brankoviště a spojky vymazal i vystřídavší brankář Omeyer.

Domácí pak naplno rozvinuli své zkázonosné útočné dovednosti. Rychle se jim podařila šňůra šesti gólů, zatímco Karviná poprvé skórovala až po sedmi minutách, a to už bylo na všechno pozdě.

První dvanáctiminutovku druhé půle Baník prohrál 1:11. To už se zápas stočil v exhibici, Kiel bavil publikum bleskovými kombinacemi do křídel, trháky, ale víc než ostatní se skvěly spojky Anderson a Karabatič, kteří bezmocného Baďuru zasypali přívalem gólů ze střední vzdálenosti.

Liga mistrů - skupina E:
THW Kiel - Baník Karviná 44:25 (20:18)
Nejvíce branek: Andersson 10/4, Karabatič 8 - Zdráhala 7/3, K. Heinz a Rachač po 3. Rozhodčí: Stolarovs, Licis (oba Lot.). Vyloučení: 3:4. Sedmimetrové hody: 7/7 - 5/4. Diváci: 6500.