Houston - Washington 120:104Washington nestačil na nejlepší tým NBA, Satoranský dal osm bodů

New York/Praha

Basketbalisté Washingtonu prohráli na hřišti nejlepšího týmu NBA Houstonu 104:120. Tomáš Satoranský začal utkání s už jistým vítězem Západní konference jako náhradník a nakonec odehrál 27 minut, během kterých si připsal osm bodů, pět doskoků a dvě asistence.

Clint Capela z týmu Houston Rockets se snaží vystřelit přes bránící hráče Washingtonu - Marcina Gortata a Tomáše Satoranského (vpravo) v utkání NBA.

Wizards v Houstonu ani jednou nevedli a už v poločase prohrávali o 22 bodů. Nepomohl jim ani návrat Johna Walla, který si ve druhém utkání po operaci kolena připsal devět bodů a deset asistencí, ale také osm ztrát. Nejlepším střelcem hostů byl Bradley Beal s 27 body.

Favorita táhl nejlepší střelec soutěže James Harden s 38 body, deseti doskoky a devíti asistencemi. Pod košem dominoval mladý pivot Clint Capela, který si za 25 minut na hřišti připsal 21 bodů a deset doskoků.

Washington po druhé prohře za sebou klesl na sedmé místo ve Východní konferenci, přičemž má stejnou bilanci 42 výher a 36 proher jako šesté Miami a osmé Milwaukee. Oba konkurenti Wizards dokázali v úterý zvítězit.

Miami udolalo Atlantu 101:98 i díky 22 bodům a deseti doskokům Gorana Dragiče. Basketbalisté Milwaukee přehráli Boston 106:102, když se mohli opřít o Janise Adetokunba, jenž nasbíral 29 bodů, 11 doskoků a šest asistencí. Khris Middleton připojil 20 bodů. Celtics vedl s 24 body Jaylen Brown.

O třetí místo ve Východní konferenci bojují Cleveland a Philadelphia. Úřadující vicemistři okolo LeBrona Jamese porazili Toronto 112:106 a drží před Sixers náskok jednoho vítězství. Výhru nad lídrem konference řídil právě James s 27 body a deseti doskoky, veterán José Calderon se připomněl 19 body a Kevin Love přidal k 18 bodům 15 doskoků. Cavaliers zvítězili počtvrté v řadě.

Philadelphia se rozjela

Ještě delší vítěznou sérii drží Philadelphia, která smetla Brooklyn 121:95 a připsala si jedenáctou výhru za sebou. Nejlepším z osmi dvouciferných střelců Sixers byl J. J. Redick s 19 body.

V Západní konferenci si důležité výhry v boji o postup připsali basketbalisté Denveru a Los Angeles Clippers. Denver porazil Indianu 107:104 i díky 30 bodům Nikoly Jokiče a na devátém místě dotírá na osmé New Orleans.

Clippers udolali San Antonio 113:110 a na desátém místě mají o jednu výhru méně než Denver. Losangeleský tým vedl Tobias Harris s 31 body. Spurs nestačilo 35 bodů LaMarcuse Aldridge.

Výsledky NBA
Houston - Washington 120:104 (za hosty Satoranský 8 bodů, 5 doskoků, 2 asistence)
Chicago - Charlotte 120:114
Cleveland - Toronto 112:106
Dallas - Portland 115:109
Denver - Indiana 107:104
LA Clippers - San Antonio 113:110
Miami - Atlanta 101:98
Milwaukee - Boston 106:102
New York - Orlando 73:97