Fenerbahce - Málaga 91:99 PP

Fenerbahce zakončilo základní část Euroligy porážkou

5. dubna 2018 21:47 - Istanbul
(Aktualizováno: 5. dubna 2018 23:14)

Basketbalisté Fenerbahce Istanbul zakončili základní fázi Evropské ligy domácí porážkou 91:99 s Málagou. Český pivot Jan Veselý sice 14 body pomohl vybojovat prodloužení, v něm už ale dominoval španělský celek. Nic to však nezměnilo na tom, že Fenerbahce obsadilo konečnou druhou příčku v tabulce.

Ve čtvrtfinále tak obhájci titulu narazí na Vitorii, která prohrála 79:81 s Anadolu Efes Istanbul a obsadila sedmé místo. Baskický celek byl dosud ve Final Four pětkrát, naposledy před dvěma lety. Veselého tým oba vzájemné zápasy v této sezóně vyhrál. Další čtvrtfinálovou dvojicí bude moskevské derby mezi CSKA a Chimki.

Fenerbahce se nepovedl vstup do utkání a brzy prohrávalo o devět bodů. Po celé utkání tak muselo dotahovat soupeřův náskok. Ve druhé půli zavelel Veselý spolu s Jamesem Nunnellym a především Kostasem Slukasem, který byl s 26 body nejlepším střelcem domácích. V dresu Málagy ho ale překonal Nemanja Nedovič s 31 body.

Ve čtvrté čtvrtině bylo z utkání drama. Fenerbahce se 18 vteřin před koncem ujalo vedení, ale to si hosté trojkou sedm sekund před koncem vzali zpět. Domácím se povedlo v poslední vteřině po dvou útočných doskocích srovnat a poslat duel do prodloužení. V tom ale Málaga opět diktovala tempo a vítězně se rozloučila se soutěží, neboť do play off nepostoupila.

Evropská liga basketbalistů - 30. kolo:
Fenerbahce Istanbul - Unicaja Málaga 91:99 po prodl. (za domácí Veselý 14 bodů, 1 asistence)
CSKA Moskva - Crvena zvezda Bělehrad 92:81
Milán - Panathinaikos Atény 95:96 po prodl.
Baskonia Vitoria - Anadolu Efes Istanbul 79:81
FC Barcelona - Chimki Moskva 86:82
1. CSKA Moskva 30 24 6 2685:2389 54
2. Fenerbahce Istanbul 30 21 9 2421:2255 51
3. Panathinaikos Atény 30 19 11 2368:2325 49
4. Olympiakos Pireus 29 19 10 2250:2216 48