Basketbalisté Philadelphie vyhráli prestižní turnaj v Kolíně

KOLÍN NAD RÝNEM

Basketbalisté Philadelphie 76ers získali na závěr turné po Evropě skalp vítěze Evropské ligy CSKA Moskva a vyhráli prestižní turnaj NBA Europe Live v Kolíně nad Rýnem. Ve finálovém duelu před 13 000 diváků zvítězil zámořský celek 85:71. I v utkání o třetí místo se radoval tým z NBA - Phoenix Suns v něm porazili klubové vicemistry Evropy z Maccabi Tel Aviv 119:102.

Sixers finále rozhodli ve druhé čtvrtině. Ruský mistr sice dokázal ještě po přestávce snížit na přijatelných devět bodů, ale nadále se potýkal s nepřesnou střelbou a osm minut před koncem už prohrával 51:75. Zámořské hvězdy vedl k vítězství ostrostřelec Allen Iverson, autor 28 bodů a devíti asistencí.

V duelu o bronz izraelský tým vstoupil do zápasu lépe a v 16. minutě vedl 42:30. Teprve když se Phoenixu začala díky Stevu Nashovi dařit střelba z tříbodové vzdálenosti, začal zámořský tým skóre otáčet. V poslední čtvrtině pak Suns na palubovce už jasně dominovali. Nejlepším střelcem profesionálů z NBA byl Leandro Barbosa s 27 body.