Toronto - Cleveland 110:128Stav série 0:2James v Torontu vystřílel Clevelandu druhou výhru

Toronto

LeBron James zaznamenal v druhém utkání 2. kola play off NBA 43 bodů a 14 asistencí a výrazně se podílel na vítězství Clevelandu na hřišti Toronta 128:110. Cavaliers vedou v sérii 2:0 na zápasy. Stejný náskok drží i Boston, který přehrál Philadelphii 108:103.

LeBron James ve druhém utkání proti Torontu.

Toronto vedlo v první půli až o devět bodů, ale v poločase se náskok kanadského celku ztenčil na pouhé dva. Žádné drama se však po změně stran nekonalo, protože Cavaliers ovládli třetí čtvrtinu 37:24. A v poslední části jejich náskok narostl až na třiadvacetibodový rozdíl.

James proměnil devatenáct z 28 střel z pole a jako první hráč v historii play off nasbíral k 43 bodům 14 asistencí. Jamese navíc výrazně podpořil Kevin Love s 31 body a 11 doskoky. Hráči Clevelandu si dohromady připsali pouhé tři ztráty. Nejlepším střelcem Raptors byl s 24 body DeMar DeRozan.

Sixers v první půli v Bostonu vedli až o 22 bodů, jenže na přelomu druhé a třetí čtvrtiny dominovali domácí Celtics. Hosté si ještě v závěrečné části na chvíli vzali vedení zpět, ale domácí stav opět obrátili a v koncovce nedovolili soupeři reálnou šanci na zvrat.

Střelecky Celtics vedl nováček Jayson Tatum s 21 body, v životní formě hrající rozehrávač Terry Rozier nasbíral 20 bodů a devět asistencí. Sixers nestačilo 23 bodů J. J. Redicka, utkání nevyšlo Benu Simmonsovi, který k sedmi asistencím přidal pouze jeden bod.