Opava - Pardubice 83:65Stav série 3:1Opava doma zdolala Pardubice a po 15 letech sahá po finále

Opava

Basketbalisty Opavy dělí jediná výhra od prvního postupu do finále NBL po patnácti letech. Ve čtvrtém semifinále doma porazili Pardubice 83:65 a vedou v sérii 3:1 na zápasy. První pokus na rozhodující čtvrtou výhru budou mít ve čtvrtek v Pardubicích.

Basketbalisty Opavy dělí jediná výhra od prvního postupu do finále NBL po patnácti letech - ilustrační snímek.

Opava byla ve finále naposledy v roce 2003, kdy slavila svůj čtvrtý titul. O rok později následoval pád z nejvyšší soutěže a nyní je klub velmi blízko tomu, aby se definitivně vrátil mezi českou elitu a vyzval ve finále čtrnáctinásobné šampiony z Nymburku.

Nedělní domácí porážkou sice Slezané dovolili Pardubicím vrátit se do hry, ale dnes předvedli výrazně lepší výkon v obraně a to zejména ve druhé čtvrtině, v níž povolili hostům jen pět bodů. Díky tomu si do poločasu vypracovali vedení až o 13 bodů.

Ale Pardubice zabojovaly a šňůrou 12:0 snížily na rozdíl jediného bodu. Zasloužil se o to zejména Brandon Spearman, autor 24 bodů. V tu chvíli se však utkání zlomilo, jelikož Opava na to odpověděla vlastní šňůrou 8:0 po trojkách Radima Klečky a Jakuba Šiřiny, znovu odskočila a vedení už nepustila.

A to díky Martinu Gniadekovi, který dal v poslední čtvrtině 13 ze svých 15 bodů. Klečka přidal 21 bodů, Šiřina 18 a Marek Kvapil 10 bodů a 14 doskoků.

Semifinále play off basketbalové ligy mužů - 4. zápas:
Opava - Pardubice 83:65 (18:19, 37:24, 52:45)
Nejvíce bodů: Klečka 21, Šiřina 18, Gniadek 15, Kvapil 10 - Spearman 24, Pandula 11, Kohout 9. Stav série: 3:1.