Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalová reprezentace láká Američana Sanderse

18. října 2006 15:59 - PRAHA

Mužská basketbalová reprezentace, která se příští rok objeví po osmi letech na mistrovství Evropy, se pokouší získat do svých řad amerického hráče Levella Sanderse působícího momentálně v Děčíně. Pokud by šikovný rozehrávač opravdu české občanství získal, stal by se po Maurici Whitfieldovi druhým naturalizovaným Američanem ve službách národního týmu basketbalistů.

 

www.bkdecin.cz

Jednání s třicetiletým Sandersem a vedením národního týmu začala už před několika týdny, obě strany prý mají na vzájemné spolupráci eminentní zájem. "Opravdu na tom pracujeme. Snad české občanství získá a pomůže nám," řekl ČTK reprezentační kouč Zdeněk Hummel.

Reprezentaci by se hodily Sandersovy dirigentské schopnosti. Dlouholetá jednička Petr Czudek už v národním týmu skončil, před letošní kvalifikací se omluvil Whitfield, jenž si v létě sháněl po odchodu z Nymburku nové angažmá. Odpovědnost pak zbyla na Pavla Beneše, který dříve v reprezentaci zaskakoval jako náhradník, a zatím málo zkušeného Štěpána Vrubla.

Sanders za Whitfielda

Příchod Sanderse by trenérům nabídl další kvalitní alternativu. Další budoucnost Whitfielda v reprezentaci je totiž nejistá, i když se Hummel jeho služeb ještě definitivně nezřekl. "Sanders by se nám ale určitě hodil, protože dalšího rozehrávače zkrátka potřebujeme. Je to vynikající hráč a také člověk, který se hodí do kolektivu. A hlavní je, že sám Levell má velký zájem na tom, aby Českou republiku reprezentoval," uvedl Hummel.

Ten se se Sandersem potkal už při společném působení v Děčíně, kde dnes amerického basketbalistu vede Pavel Budínský, současný Hummelův asistent u reprezentace.

Sanders je rodák z New Yorku, zkušenosti má z působení na Seton University. Do České republiky přišel poprvé v roce 1998, pak strávil dvě sezony v Mlékárně Kunín. Dále hrál v belgickém Hasseltu a polském Tarnówě, po krátkém působení v nižších amerických soutěžích se v roce 2002 vrátil do české nejvyšší soutěže do Ústí nad Labem. Po dalším roce zamířil do Děčína, kde působí dosud.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty