Karviná - Plzeň 32:31 Házenkáři Karviné jsou krok od mistrovského titulu

Karviná

Házenkáři Karviné vyhráli ve finále play off extraligy i druhý zápas. Nad Plzní dnes zvítězili 32:31 a v sobotu mohou na soupeřově hřišti sérii ukončit. Na mistrovský trůn by se desetinásobní čeští šampióni vrátili po osmi letech.

Po sobotní jednoznačné porážce 24:30 začala Plzeň druhý zápas v Karviné lépe a v páté minutě vedla 3:0. Baníku se povedlo vyrovnat na 5:5, ale ve zbytku prvního poločasu měli mírně navrch hosté. Především díky výborným výkonům Stehlíka a Tonara šli do šaten s vedením 17:15.

Hned v úvodu druhého poločasu však loňští vicemistři a čeští šampióni z let 2014-16 náskok ztratili. Karviná navzdory početní nevýhodě otočila skóre na 18:17. I další průběh zápasu byl mimořádně vyrovnaný a žádnému týmu se nepovedlo odskočit.

V dramatické koncovce si vzali slovo nejlepší střelci zápasu. Monczka obstaral poslední tři trefy Baníku, z toho dvě ze sedmimetrových hodů. Z nich skóroval v závěru dvakrát i plzeňský Stehlík, ale po vypršení hrací doby už jen upravil na nejtěsnější rozdíl. Předtím proti jeho střele ze hry v poslední minutě výborně zasáhl gólman Marjanovič.

Monczka dal v zápase 11 branek, z toho osm ze sedmiček, Stehlík měl bilanci 10/3.

Finále play off házenkářské extraligy mužů - 2. zápas:
Karviná - Plzeň 32:31 (15:17)
Nejvíce branek: Monczka 11/8, Zbránek 8, Nedoma 6 - Stehlík 10/3, Tonar 6, Šafránek 5. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 9/8 - 3/3. Vyloučení: 6:8. Diváci: 1270. Stav série: 2:0.