Házenkáři Zubří obhájili extraligový bronz

Zubří

Házenkáři Zubří vybojovali v extralize stejně jako vloni bronzové medaile. V rozhodujícím pátém utkání o 3. místo porazili vítězové základní části Lovosice 35:31.

Ilustrační snímek.

Zuberští házenkáři v sérii dvakrát prohrávali, ale v neděli na palubovce soupeře po předchozí porážce po prodloužení odvrátili mečbol přesvědčivým vítězstvím o deset branek a dnes před vlastními diváky obrat dokonali.

V úvodu rozhodujícího duelu si nejprve hosté vypracovali až tříbrankový náskok, ale od stavu 5:8 domácí čtyřmi góly skóre otočili a soupeře už do vedení zpátky nepustili.

Už před poločasovou přestávkou vedli svěřenci končícího trenéra Andreje Titkova, jehož nahradí Dušan Poloz, až o pět branek (17:12). Velkou zásluhu na tom měl brankář Petr Orság. Ve druhém poločase byl rozdíl až sedmigólový a domácí zápas kontrolovali.

Play off házenkářské extraligy mužů:
O 3. místo - 5. zápas:
Zubří - Lovosice 35:31 (17:13)
Nejvíce branek: Douda 7, Holiš a Hrstka po 5 - Klimt 9, Bouček 8, Malý 4. Konečný stav série: 3:2.