Rubriky:

Míčové sporty

Atmosféra jako v MLB. Baseballisté Kotlářky vsadili na americké speciality

7. června 2018 21:01 - Praha

Po vzoru Spojených států amerických přistoupili baseballisté Kotlářky k sobotním zápasům extraligy proti Hrochům Brno. Pražský tým se zaměřil hlavně na fanoušky, pro které nabídl netradiční lahůdky.

 

Jan Beneš

Cíl pražského klubu byl jasný. Dostat americkou atmosféru ze zápasů MLB i do Prahy. A tak se rozhodl investovat hlavně do občerstvení, aby přilákal i lidi, kteří se o baseball příliš nezajímají. Proto se na spolupráci dohodl s pivovarem Matuška, který v rámci prvního ročníku pivních slavností dovezl přes 800 litrů piva. K tomu si návštěvníci mohli koupit i hamburgery nebo hot dogy, čili tradiční pokrmy, jež lze zakoupit i při zápasech v USA.

Cestu na stadión si v průběhu dne našlo přes 700 příznivců. A ti co sledovali první zápas, byli svědky porážky domácího družstva 1:4. V následném zápase Kotlářka Hrochům Brno porážku vrátila a vyhrála 12:0.

„Lidí na baseballe bylo snad nejvíce, co jsem kdy viděl," pochvaloval si akci vrchní sládek Adam Matuška, který ještě v minulé sezóně patřil do kádru Kotlářky a nyní pokračuje v rodinném byznysu. „Fanoušci na hřišti kempovali, popíjeli a jedli hamburgery. Takhle to přesně probíhá i v USA. Parádní atmosféra," usmíval se bývalý hráč pražského klubu.

„Za hráče jsem rád, že se v Česku něco takového vymýšlí. Když to přiláká lidi, jsme jedině rádi," uvedl baseballista Kotlářky Jakub Sládek.

Vzhledem k pozitivním ohlasům se tato akce pravděpodobně uskuteční i příští rok.

vat, Sport.cz

Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.