Rubriky:

MS basketbal 2010

Všechny zápasy českých basketbalistek na MS v Brně jsou vyprodané

21. září 2010 15:26 - BRNO

Všechny zápasy českých basketbalistek v brněnské skupině mistrovství světa jsou vyprodané. Šampionát začne ve čtvrtek v Brně a v Ostravě a domácí reprezentantky čeká v Městské hale ve Vodově ulici od 18:00 utkání s Argentinou. V pátek ve stejný čas se české basketbalistky střetnou s Ruskem a v sobotu od 20:15 uzavřou boje ve skupině zápasem s Japonskem.

 

Igor Šefr, ČTK

"Fanoušci mají ještě naději, neboť mezinárodní basketbalová federace FIBA si objednala větší počet vstupenek. Vrácené lístky dáme do předprodeje," uvedl na dnešní tiskové konferenci v Brně předseda organizačního výboru brněnské skupiny Jan Peška.

V Brně podle něho přicházela pro šampionát v úvahu ještě hala Rondo a některý z pavilonů na Brněnském výstavišti. "Městská hala vyhovuje po všech stránkách požadavkům FIBA. Hala i zázemí jsou dnes z 90 procent připraveny. Inspekce FIBA byla naprosto spokojena. Týmy zatím trénují v hale univerzitního kampusu," dodal Peška.

Předseda České basketbalové federace Miroslav Jansta připomněl, že v Evropě se mistrovství světa uskuteční popáté, z toho podruhé v Česku. "Světovost českého basketbalu drží ženy, jsou naším nejúspěšnějším kolektivním sportem. Pouze české basketbalistky startovaly od roku 1992 na olympijských hrách v kolektivních sportech," dodal Jansta.

Brno je v posledních letech tradiční basketbalovou baštou. "Trenér Jan Bobrovský a manažer Jiří Hamza měli velkou zásluhu, že v roce 2006 vyhrály Brňanky Evropskou ligu. Proto jsme také rozhodli, že hlavní skupina světového šampionátu bude v Brně," poznamenal Jansta.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS basketbal 2010

Filtr článků - MS basketbal 2010