Rubriky:

MS basketbal 2010

Cítíme ze všech stran podporu. O to těžší bude lidi nezklamat, říká Horáková

22. září 2010 07:00 - BRNO

Kapitánka basketbalové reprezentace Hana Horáková už se nemůže dočkat startu domácího mistrovství světa, do nějž zbývá jen pár hodin. Jednatřicetiletá rozehrávačka se těší hlavně na atmosféru v brněnské hale, nechce ale podlehnout velkému očekávání.

 

Petr Horník, Právo

Už na vás doléhá atmosféra mistrovství světa?

Cítím jemné chvění. Už bych si přála, aby byl čtvrtek večer a mohly jsme začít hrát.

Znamená šampionát na domácí palubovce splnění snu?

Takhle bych to neřekla. Sen se mi splnil, když jsem si mohla zahrát na olympijských hrách. Představit se ale doma při mistrovství světa, to je něco naprosto výjimečného, už třeba jen tím, že se nikam necestuje. Šampionát navíc u nás nebyl 43 let a je příjemné cítit ze všech stran podporu. O to těžší pro nás bude ty lidi, co nám přejí úspěch, nezklamat.

Máte strach, že domácí prostředí bude svazující?

Věřím, že družstvo je natolik silné, aby se s tím srovnalo. Holky jsou zlatíčka, za celou dobu nejdelší přípravy, co u reprezentace pamatuji, se neobjevil jediný rozpor. Nechci, abychom podlehly nějakému tlaku, spíš bych si to přála doma maximálně užívat. Moc se těším na atmosféru, že lidi nám budou fandit, že hala bude narvaná až po střechu a když budeme vyhrávat, tak to ještě umocní náš zážitek. Hodně bude záležet, jak si udržíme pohodu.

Kam byste si přála jako kapitánka tým dovést?

Tuším, že očekávání mohou být veliká, ale já raději noviny nečtu a žádné cíle ohledně umístění si nedávám. Věřím, že jsme připravené nejlépe, jak to jde a mým přáním je předvést dobrý basketbal. Spokojenost se pak odvine spíš z osobního pocitu, než z konečného výsledku.

V sestavě je včetně vás sedm pamětnic evropského zlata. Dá se srovnat současný reprezentační tým s tím vítězným z Ankary před pěti lety?

Je určitě jiný. Některé hráčky už tu nejsou, změnil se i trenér, ale já bych řekla, že i ten letošní tým má svou kvalitu, i když jeho skutečnou sílu si předem odhadovat netroufnu.

Na co chcete především sázet?

Ohromnou devízou měl být fakt, že jsme v přípravě dokázaly vyhrát i zápasy, kdy se nám herně nedařilo. Pro oko diváka jsme třeba moc nehrály, ale šly jsme do toho po hlavě, ničeho a nikoho se nebály. Tak musíme pojmout i každé utkání mistrovství světa.

A nakonec, jak se vám líbí nové dresy vyrobené speciálně pro šampionát?

Jsou hezké. Já bych upřednostňovala červenou verzi, protože v bílých jsme s našimi bledými tvářemi trochu jako mrtvolky, ale snad se nám bude dařit bez ohledu na to, kterou barvu oblékneme.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: MS basketbal 2010

Filtr článků - MS basketbal 2010