Rubriky:

MS basketbal 2010

Holky si zasloužily splnění nejtajnějších snů, těší kouče stříbrných basketbalistek

4. října 2010 10:58

Dřely do úmoru, na hřišti byly ochotné nechat duši. Trenér českých basketbalistek Lubor Blažek dokázal na domácím mistrovství světa namíchat týmový elixír nebývalé síly. Jízda českých hráček se zastavila až ve finále, kde nestačily na suverénní Američanky. "Těší mě, že se povedlo navázat na úspěchy za kolegy Bobrovského," připomněl Blažek skromně svého předchůdce, u nějž začal jako asistent.

 

David W. Černý, Reuters

Medaili z mistrovství světa získala basketbalová reprezentace žen po 35 letech. V čem byla největší síla týmu, který senzačně prošel až do finále?

Jsem pyšný na to, že se holky rvaly o každý míč, každý jeho zisk měl něčí podpis a pro trenéra je nádherné vědomí, že kdo přijde na hřiště, nechá na něm duši. Za každou z nich dám ruku do ohně, ony mi to vracely a za dřinu a bojovnost si zasloužily splnění i těch nejtajnějších snů.

Nemůžete ale pominout vůdčí roli Horákové….

Tým bez vůdce většinou nefunguje a v Hance to prostě je. Družstvo podrží, když je třeba, a dá mu i řád v oblasti vztahů. Trenér do toho nemusí vstupovat. Není to ale o jediném člověku, musím přidat důležité koše Vítečkové, černou práci v obraně Veselé nebo nasazení Večeřové a jmenovat by zasloužily všechny hráčky.

Tušil jste, že semifinále s Běloruskem bude těžší než bitva s Australankami o den dřív?

Varovalo mě nezvyklé ticho v šatně před zápasem. Úřadovala psychika, holky byly ponořené do vlastních myšlenek a v hlavě měly, že taková příležitost nemusí přijít třeba zase čtyřicet let.

Radost basketbalistek byla nelíčená, vy ale vypadáte, že jste euforii ustál v klidu…

Já ji musím krotit, aby mě z toho nekleplo. Obecně nemám moc rád překvapení. Když sednu do tramvaje, která má jet do Nuslí, tak nechci skončit v Záběhlicích. Těší mě, že se povedlo navázat na úspěchy za kolegy Bobrovského.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: MS basketbal 2010

Filtr článků - MS basketbal 2010