Rubriky:

MS basketbal 2010

Basketbalistky obdrží Zlatou plaketu prezidenta republiky

6. října 2010 10:06 - PRAHA

České basketbalistky obdrží za stříbrnou medaili z mistrovství světa Zlatou plaketu prezidenta republiky. Václav Klaus jim předá ocenění v pátek před polednem na Pražském hradě. Z úspěšného týmu na setkání zřejmě nedorazí jen Jana Veselá.

 

Radek Petrášek, ČTK

Bývalý basketbalista Klaus byl patronem šampionátu, který skončil v neděli v Karlových Varech. Českým reprezentantkám fandil přímo v hale v Karlových Varech v dramatickém čtvrtfinále s Austrálii i ve finálovém zápase s USA, po němž výběru trenéra Lubora Blažka na palubovce osobně gratuloval při slavnostním ceremoniálu.

V pátek se s úspěšným týmem setká znovu a ocení ho stejně jako v dubnu české medailisty z olympijských her ve Vancouveru. Reprezentace basketbalistek se však na Pražském hradě nesejde v kompletním složení.

Prezident České republiky Václav Klaus zdraví diváky v karlovarské hale před finále mistrovství světa v basketbale žen.Prezident České republiky Václav Klaus zdraví diváky v karlovarské hale před finále mistrovství světa v basketbale žen.foto: ČTK/Jan Sokol

Určitě bude chybět křídelní hráčka Veselá, kterou podle generálního sekretáře České basketbalové federace Miloše Pražáka neuvolní její zaměstnavatel španělská Valencie. "Zkoušeli jsme apelovat na několika frontách, ale vedení Valencie o tom nechtělo příliš slyšet," řekl Pražák.

Na Hradě by naopak neměla chybět kapitánka Hana Horáková. Ta se sice už dnes měla hlásit na začátku přípravy ve svém novém působišti ve Fenerbahce Istanbul, ale nakonec prý dostala výjimku a připojí se k tureckému týmu až v sobotu po setkání s prezidentem. Dorazí i Ilona Burgová, kterou už také o víkendu s Bourges čeká přípravný turnaj v Mondeville.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS basketbal 2010

Filtr článků - MS basketbal 2010