Rubriky:

Florbal

Chodov či Otrokovice si zahrají semifinále Czech Open

10. srpna 2018 23:32 - Praha

Florbalisté Chodova, Otrokovic a pořádajícího Tatranu Střešovice postoupili do čtvrtfinále elitní kategorie mužů turnaje Czech Open v Praze a minimálně jeden z tria českých týmů si zahraje i semifinále. Chodov totiž jako druhý tým osmifinálové skupiny E narazí na Otrokovice, které vybojovaly třetí místo v "efku". Tatran prošel kvalifikací play off a čeká ho obhájce vítězství Falun.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Chodov, který si přenesl ze základní skupiny výhru nad finským týmem Nokian KrP (4:1), sice dnes podlehl Vítkovicím 2:5, ale nakonec slavil postup díky remíze s Pixbem Wallenstam 3:3 a porážce Vítkovic s Nokianem 1:3. Pražané tak budou bojovat o zopakování semifinálové účasti z loňska.

Otrokovice po porážkách v základní skupině s Falunem 1:4 a dnes s finským celkem EräViikingit 0:3 uspěly v přímé bitvě o třetí místo v osmifinálové skupině F a postup do play off proti Zugu a vyhrály 2:1.

Tatran Střešovice se po dvou remízách a porážce v základní skupině dostal na vítěznou vlnu až v kvalifikaci play off. Nejdříve vyhrál nad FBC Ostrava 3:2 po samostatných nájezdech a následně nad FbŠ Bohemians 2:1. Teď jej čeká Falun, který jako jediný ještě na turnaji neztratil ani bod.

Duel se bude hrát v sobotu od 12:30 na Podvinném mlýně a ve stejný čas se v hale na Vinohradech utká Chodov s Otrokovicemi. Další dvojice tvoří švédské celky Pixbo s Höllvikens IBF a finské Nokian KrP s EräViikingit.

Trojice českých týmů se představí i ve čtvrtfinále elitní kategorie žen. Vítkovice budou hrát s Pixbem, Chodov s dalším švédským celkem Umeou a Jižní Město se švýcarským celkem Kloten Dietlikon Jets.

Florbalový turnaj Czech Open v Praze:
Elitní kategorie mužů:
Skupina A:
Vítkovice - Pixbo Wallenstam (Švéd.) 0:3
Thurgau (Švýc.) - Sparta Praha 2:5
Konečné pořadí:
1. Pixbo Wallenstam 3 zápasy/9 bodů (skóre 14:2)
2. Vítkovice 3/6 (4:5)
3. Sparta 3/3 (6:8)
4. Thurgau 3/0 (5:14)
Skupina B:
FBC Ostrava - Nokian KrP (Fin.) 1:3
Köniz (Švýc.) - Chodov 2:2
Konečné pořadí:
1. Chodov 3/7 (9:4)
2. Nokian KrP 3/6 (8:7)
3. Köniz 3/4 (7:6)
4. FBC Ostrava 3/0 (2:9)
Supina C:
Panthers Otrokovice - Falun (Švéd.) 1:4
Tigers Langnau (Švýc.) - Tatran Střešovice 1:1
Konečné pořadí:
1. Falun 3/9 (16:5)
2. Otrokovice 3/2 (4:7)
3. Tatran Střešovice 3/2 (5:11)
4. Langnau 3/2 (4:6)
Skupina D:
Zug United (Švýc.) - EräViikingit (Fin.) 4:5
Höllvikens IBF (Švéd.) - Bohemians 6:3
Konečná tabulka:
1. EräViikingit 3/9 (16:10)
2. Zug 3/3 (15:15)
3. Höllvikens IBF 3/3 (12:13)
4. Bohemians 3/3 (13:18)
Osmifinálová skupina E:
Chodov - Vítkovice 2:5
Pixbo Wallenstam - Nokian KrP 5:5
Pixbo Wallenstam - Chodov 3:3
Nokian KrP - Vítkovice 3:1
Konečné pořadí:
1. Pixbo Wallenstam 3/5 (11:8)
2. Chodov 3/4 (9:9)
3. Nokian KrP 3/4 (9:10)
4. Vítkovice 3/3 (6:8)
Osmifinálová skupina F:
Falun - Zug United 7:0
EräViikingit - Panthers Otrokovice 3:0
Falun - EräViikingit 5:2
Zug United - Panthers Otrokovice 1:2
Konečné pořadí:
1. Falun 3/9 (16:3)
2. EräViikingit 3/6 (10:9)
3. Otrokovice 3/3 (3:8)
4. Zug 3/0 (5:14)
Kvalifikace play off - 1. kolo:
Tatran Střešovice - FBC Ostrava 3:2 po sam. nájezdech
Sparta Praha - Bohemians 4:5 po sam. nájezdech
Köniz - Tigers Langnau 3:2 po sam. nájezdech
Höllvikens IBF - Thurgau 9:1
Kvalifikace play off - 2. kolo:
Bohemians - Tatran Střešovice 1:2
Köniz - Höllvikens IBF 1:2 po sam. nájezdech
Elitní kategorie žen:
Skupina A:
Panthers Praha - Red Lions Frauenfeld (Švýc.) 2:3
Pixbo Wallenstam - Chodov 7:1
Konečné pořadí:
1. Pixbo Wallenstam 3/9 (19:3)
2. Chodov 3/6 (10:8)
3. Frauenfeld 3/3 (3:11)
4. Panthers Praha 3/0 (5:15)
Skupina B:
Vítkovice - PSS Porvoo (Fin.) 3:4
Kloten Dietlikon Jets - ČR '19' 3:1
Konečné pořadí:
1. Kloten Dietlikon 3/9 (11:4)
2. PSS Porvoo 3/6 (13:5)
3. Vítkovice 3/3 (9:11)
4. ČR '19' 3/0 (2:15)
Skupina C:
Tigers Jižní Město - EräViikingit 1:0
Falun - Tatran Střešovice 3:3
Konečné pořadí:
1. Jižní Město 3/7 (5:3)
2. EräViikingit 3/4 (12:7)
3. Falun 3/2 (8:9)
4. Tatran Střešovice 3/2 (7:13).
Skupina D:
Umea (Švéd.) - Olimpia Gdaňsk 3:1
Hot Chilis Regensdorf (Švýc.) - FBC Ostrava 0:2
Konečná tabulka:
1. Umea 3/9 (12:2)
2. FBC Ostrava 3/6 (6:6)
3. Gdaňsk 3/3 (6:8)
4. Regensdorf 3/0 (2:10)
Osmifinálová skupina E:
Kloten Dietlikon - Chodov 2:2
Pixbo Wallenstam - PSS Porvoo 5:2
Pixbo Wallenstam - Kloten Dietlikon 4:1
PSS Porvoo - Chodov 2:3
Konečné pořadí:
1. Pixbo Wallenstam 3/9 (16:4)
2. Kloten Dietlikon 3/4 (5:7)
3. Chodov 3/4 (5:11)
4. PSS Porvoo 3/0 (5:10)
Osmifinálová skupina F:
Tigers Jižní Město - FBC Ostrava 8:6
Umea - EräViikingit 1:4
Tigers Jižní Město - Umea 2:5
FBC Ostrava - EräViikingit 4:5
Konečné pořadí:
1. EräViikingit 3/6 (9:6)
2. Umea 3/6 (11:6)
3. Jižní Město 3/6 (11:11)
4. FBC Ostrava 3/0 (10:18)
Kvalifikace play off - 1. kolo:
Red Lions Frauenfeld - Hot Chilis Regensdorf 4:1
Falun - ČR '19' 3:2 po sam. nájezdech
Vítkovice - Tatran Střešovice 3:0
Olimpia Gdaňsk - Panthers Praha 2:3
Kvalifikace play off - 2. kolo:
Red Lions Frauenfeld - Falun 0:8
Vítkovice - Panthers Praha 3:1
ČTK

Zrušit


Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal