Řepková zařídila šesti body výhru Chodova

Šesti body za čtyři branky a dvě asistence pomohla útočnice Martina Řepková k vítězství florbalistek Chodova ve druhém semifinále extraligy nad FBC Ostrava 10:6. Pražanky vedou v sérii na čtyři vítězné zápasy 2:0. Mistrovské Vítkovice také zvládly i druhý domácí duel a zvítězily nad Jižním Městem 8:3.

Martina Řepková na archivním snímku.

Řepková si polepšila v čele produktivity play off na 20 bodů za deset gólů a stejný počet asistencí z šesti utkání. Druhá je za ní o tři body spoluhráčka Karolína Suchá, která měla v utkání bilanci 2+2. Chodov vedl ve 13. minutě už 4:0.

"První polovina zápasu byla absolutně podle našich představ. Pak to bylo zbytečně vyhecované, nebyla úplně ideální disciplína, nešly nám moc přesilovky a málem bylo drama," řekl trenér Chodova Lukáš Procházka webu Českého florbalu.

K výhře Vítkovic opět výrazně přispěla polská útočnice Justyna Krzywaková. V sobotu k vítězství 11:4 pomohla pěti body (3+2) a dnes si připsala opět hattrick.

"Rozhodla první třetina, kterou jsme po velmi špatném výkonu přežili, dokonce šťastně vyhráli. Kdyby v ní soupeř odskočil, kdo ví, jak by to vypadalo. V Praze nás čeká ještě pořádná šichta," uvedl kouč Vítkovic Tomáš Martiník.

Semifinále play off extraligy florbalistek - 2. zápasy:
1. SC Vítkovice - FK Jižní Město 8:3 (1:0, 3:1, 4:2)
Branky: 27., 29. a 48. J. Krzywaková, 18. a 48. Boľová, 36. Trošková, 43. Paloncyová, 43. Husková - 38. Chudá, 44. Hyršlová, 46. Řezáčová. Stav série: 2:0.
Chodov - FBC Ostrava 10:6 (4:2, 2:1, 4:3)
Branky: 3., 5. 43. a 54. Řepková, 13. a 26. Suchá, 31. a 57. Plášková, 3. P. Beránková, 44. Tožičková - 40. a 58. Kotzurová, 13. Vrlíková, 14. Žurková, 41. Kapcová, 51. P. Hudáková. Stav série: 2:0.