Florbalisté Mladé Boleslavi vedou superligu už o pět bodů

Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v 13. kole superligy v Praze nad Královskými Vinohrady 7:1 a zvýšili náskok v čele tabulky na pět bodů. Druhý Chodov zvítězil v Brně nad nováčkem Hattrickem 8:7 až v prodloužení. Na třetí místo před Vítkovice se vrátila Sparta, která vyhrála nad Otrokovicemi 6:4.

Ilustrační foto

Mladá Boleslav vedla po dvou třetinách už 5:0. "Na začátku utkání nás několikrát podržel náš brankář (Lukáš Bauer). Vinohrady se celkem snadno dostávaly do zakončení. Myslím, že od první vstřelené branky jsme začali zápas kontrolovat. V tomto těžkém programu jsem za vítězství velmi rád," řekl trenér Mladé Boleslavi Petr Novotný.

Chodov rozhodl v 62. minutě díky brance Ondřeje Mikeše. Šesti body za dvě branky a čtyři asistence zazářil v dresu vítězů Mikuláš Krbec. "Super zápas, super atmosféra, škoda, že jsme to nedotáhli do vítězného konce," litoval trenér Hattricku Marek Fiala.

Sparta prohrávala už 0:3, ale otočila stav na 6:3. "Dnes jsme odehráli kvalitní utkání na balónku. Toto je hra, na které chceme stavět. Od druhé třetiny jsme začali proměňovat šance a dovedli utkáni do vítězného konce," prohlásil asistent trenéra Sparty Radek Skalička.

Tipsport superliga florbalistů - 13. kolo:
FBC Ostrava - FBC Liberec 3:7 (1:3, 1:2, 1:2)
Branky: 39. a 44. Sládek, 20. Šindler - 12. a 58. J. Kopecký, 27. a 60. P. Ferdan, 4. Matušů, 8. Rozkovec, 37. Valeš.
Tatran Střešovice - FBC Česká Lípa 11:6 (4:3, 0:1, 7:2)
Branky: 5., 20. a 42. Šindelář, 18. a 56. Langer, 56. a 56. Meliš, 11. Josef Novák, 41. Jan Kolísko, 50. Jakub Kolísko, 58. Tlapák - 1. a 10. Ekl, 18. Krajcigr, 27. Jansa, 47. Mlejnek, 60. Štěrba.
Hattrick Brno - Chodov 7:8 v prodl. (3:2, 2:2, 2:3 - 0:1)
Branky: 20. a 49. Jalový, 6. F. Horák, 17. Ondráček, 27. M. Fuchs, 38. Martin Nagy, 55. Coufal - 7. a 45. M. Krbec, 17. a 60. Pražan, 28. a 62. Mikeš, 33. Maxa, 50. Matejčík.
Sparta Praha - Panthers Otrokovice 6:4 (0:3, 4:0, 2:1)
Branky: 29. Ujhelyi, 33. Juha, 35. Garčar, 38. Kolstrunk, 47. Zouzal, 47. Marvánek - 10. a 16. Vykopal, 1. Hrabal, 57. Kittel.
Sokol Královské Vinohrady - Mladá Boleslav 1:7 (0:2, 0:2, 1:3)
Branky: 60. L. Gregor - 46. a 58. D. Šebek, 15. Curney, 15. Tokoš, 29. Komárek, 31. Tadeáš Chroust, 60. Tomašík.
1 SC Vítkovice - Sokoli Pardubice 11:4 (5:0, 1:2, 5:2)
Branky: 9., 42., 45., 51. a 55. Hájek, 9. Besta, 11. Sladký, 17. Gattnar, 18. Řezanina, 40. Firda, 41. Jan Šebesta - 30. a 32. Krigovský, 45. Teichman, 54. vlastní Řezanina.