Čeští florbalisté v úvodu juniorského MS rozdrtili Norsko

TURKU

Čeští florbalisté vstoupili do mistrovství světa hráčů do 19 let v Turku vysokou výhrou nad Norskem 12:1. Dvě branky a stejný počet asistencí si připsali v dresu obhájců stříbra Miloš Tyl, Martin Tokoš a Adam Štegl. Další zápas čeká svěřence trenérů Rudolfa Škubala a Radomíra Mrázka ve čtvrtek proti domácímu Finsku, které při úspěchu na šampionátu v roce 2007 ve Švýcarsku vyřadili v semifinále.

Hole českých florbalistů. Ilustrační foto.

O první trefu českého týmu na turnaji se postaral už po 11 vteřinách Princ. Norové ještě v úvodní části drželi krok a inkasovali už jen jednou. Hned po 18 vteřinách druhého dějství sice Sola v přesilovce snížil na 1:2, ale pak si český tým s chutí zastřílel. Do druhé přestávky přidal sedm branek a v závěrečné části ještě další tři.

"Sice jsme dali velmi rychlý gól, ale jinak jsme v první třetině museli zdlouhavě dobývat zataženou norskou obranu. Klíčovým okamžikem zápasu byla především pětiminutová přesilovka ve druhé třetině, během níž jsme dali dva góly. Krátce po jejím vypršení jsme přidali i třetí a o výsledku bylo definitivně rozhodnuto," řekl Škubal webu České florbalové unie.

Mistrovství světa juniorů ve florbalu v Turku:
Skupina B:
Česká republika - Norsko 12:1 (2:0, 7:1, 3:0)
Branky: 30. a 32. Tyl, 34. a 36. Tokoš, 40. a 60. Štegl, 46. a 53. Ondrušek, 1. Princ, 15. vlastní, 24. Juhaňák, 27. Jankulár - 22. Sola.
Finsko - Slovensko 9:0 (2:0, 3:0, 4:0).
Skupina A:
Švýcarsko - Dánsko 14:1 (5:0, 4:1, 5:0), Lotyšsko - Švédsko 1:17 (0:2, 0:10, 1:5).