Čeští florbalisté na juniorském MS rozstříleli Slovensko

TURKU

Čeští florbalisté v závěrečném utkání základní skupiny B na mistrovství světa juniorů rozdrtili Slovensko 13:3 a v sobotním semifinále se utkají buď se Švédy nebo Švýcary. Na druhé místo zřejmě odsoudí svěřence trenérů Rudolfa Škubala a Radomíra Mrázka čtvrteční porážka s domácím Finskem, které by mohla sesadit z první pozice jen překvapivá prohra s Norskem.

Obhájci stříbra z minulého šampionátu bez potíží proti Slovensku splnili roli jasného favorita. Po dvou trefách Žydela a jedné Hrubého vedli po první třetině 3:0 a v druhém dějství upravil český tým už na rozdíl osmi branek. V 56. minutě Tokoš dovršeným hattrickem zvýšil na 13:1, až v závěru povolili Češi soupeři dvěma góly mírně zkorigovat stav.¨

Mistrovství světa juniorů ve florbalu v Turku:
Skupina B:
Česká republika - Slovensko 13:3 (3:0, 6:1, 4:2)
Branky: 30., 39. a 56. Tokoš, 7. a 17. Žydel, 36. a 50. Robenek, 8. V. Hrubý, 23. Houbal, 24. Gwuzdz, 28. Knotek, 42. Jankulár, 49. Tyl - 28. Rezanina, 59. Seris, 59. Mitucha.