České florbalistky uhrály na Polském poháru remízu s Finskem

ZBASZYN

České florbalistky remizovaly v úvodním utkání na Polském poháru v Zbaszynu s favorizovaným Finskem 3:3. Svěřenkyně trenéra Jaroslava Markse dvakrát vedly, pak tým Suomi výsledek otočil, ale o dělbu bodů se postarala trefou 15 vteřin před koncem v přesilové hře Ilona Novotná. V pátek hraje český tým nejdříve od 8:00 s Německem a pak od 16:00 s Polskem.

Češky se ujaly vedení ve čtvrté minutě, když se při svém reprezentačním debutu střelecky prosadila Koníčková. Za 83 vteřin ale vyrovnala Suomalainenová. Ještě v úvodní části přečkal Marksův výběr oslabení a v 23. minutě mu vrátila vedení Šteglová.

V polovině utkání odpověděla Korhonenová a v 55. minutě Finky díky druhé trefě Suomalainenové poprvé vedly. Ke konečné remíze pomohlo Češkám vyloučení Jouhtenové, které po přihrávce Šindelové využila Novotná.