České florbalistky na Polském poháru porazily Němky i Polky

České florbalistky po čtvrteční remíze s Finskem dnes v druhém vystoupení na Polském poháru zdolaly v Babimostu nejdříve ráno Německo 6:2 a pak domácí Polsko 7:1. V posledním utkání v základní skupiny B čeká svěřenkyně trenéra Jaroslava Markse v sobotu od 11:00 Slovensko, které bude také rozhodovat o nasazení pro semifinále.

Ilustrační foto

Němky v úvodní části odolávaly a dokonce se v deváté minutě dostaly díky trefě Dirksenové do vedení. V 16. minutě ale během 45 vteřin otočily stav Rullová a Szotkowská, v druhé třetině pak zvýšily český náskok Černá a opět Rullová. Dirksenová rovněž svou druhou brankou v utkání v úvodu závěrečné třetiny zkorigovala stav, ale v 55. minutě se během 55 sekund prosadily ještě Kulhánková a Paulovičová.

Polky se úspěšně bránily do 11. minuty, kdy se prosadila Margarita Kalecká. Pak využila přesilovku Novotná a na 3:0 zvyšila Šteglová. Ještě v první třetině pokazila Christianové čisté konto Piotrowská. Ve druhé části gól nepadl, ale v závěrečném dějství vylepšily skóre Urbánková, Koníčková a především Novotná, která dalšími dvěma trefami dovršila hattrick.

Polský pohár florbalistek v Babimostu a Zbaszynu:
Skupina B:
Česká republika - Německo 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 16. Rullová (Novotná), 16. Szotkowská (Paulovičová), 29. Černá, 33. Rullová (Novotná), 55. Kulhánková (Černá), 55. Paulovičová (Jelínková) - 9. Dirksenová (Thomasová), 42. Dirksenová. Rozhodčí: Burek, Czarnecki (oba Pol.). Vyloučení: 2:2. Bez využití.
Polsko - Česká republika 1:7 (1:3, 0:0, 0:4)
Branky a nahrávky: 19. Piotrowská - 11. Kalecká (Jarolímová), 17. Novotná, 18. Šteglová (Šindelová), 41. Novotná (Křížová), 45. Urbánková (Szotkowská), 51. Koníčková, 55. Novotná. Rozhodčí: Jarventausta, Myllykangas (oba Fin.). Vyloučení: 1:0, navíc Novotná (ČR) 5 min. Využití: 0:1.
Polsko - Slovensko 5:1 (0:0, 0:1, 5:0).
Skupina A:
Norsko - Švýcarsko 1:8 (1:1, 0:2, 0:5), Nizozemsko - Dánsko 5:10 (2:3, 2:3, 1:4).