Florbalisté Vítkovic vstoupili do Evropského poháru porážkou

FREDERIKSHAVN

Florbalisté Vítkovic prohráli na úvod Evropského poháru v dánském Frederikshavnu s finským celkem Tapanilan Erä 1:6. Český mistr nezvládl první třetinu, kterou prohrál 0:3. V dalším utkání základní skupiny B čeká svěřence trenéra Radomíra Mrázka ve čtvrtek od 11:00 outsider Jögeva SK Tähe z Estonska, který ve středu podlehl švýcarském Wileru-Ersigen 1:10.

První vystoupení Ostravanů na evropském turnaji šampionů od roku 1997 nezačalo dobře. V deváté minutě překonal gólmana Marcela Suchánka Aro, který za další pět minut přidal i druhý gól. Vzápětí ještě zvýšil autor asistencí na předchozí dvě trefy Helenius.

Začátek druhého dějství už vyšel Vítkovicím lépe a ve 24. minutě zkorigoval stav Tomašík. Více ale Finové soupeři nepovolili a v 38. minutě vrátil Tapanilanu tříbrankové vedení Kapanen. V závěrečné části ještě zvýraznili vítkovickou porážku znovu Kapanen a čtyři vteřiny před koncem také Lehtonen.

"Nechtěli jsme se ohlížet na výsledek. Chtěli jsme hrát stoprocentní presing, jako u nás v extralize. Chtěl jsem znát naše slabiny," vysvětlil trenér Mrázek na oficiálních stránkách klubu, proč nehráli jeho svěřenci na lepší výsledek a nezatáhli se od začátku do obrany. "V zápase jsme měli několik šancí, ale zakončení těch akcí bylo příliš pomalé. Rychlost naší hry a akcelerace není na takové úrovni jako ve Finsku. Víme, že pokud chceme postoupit, tak teď musíme vyhrát oba zápasy," dodal Mrázek.

Evropský pohár florbalistů v dánském Frederikshavnu:
Skupina B:
1. SC Vítkovice - Tapanilan Erä (Fin.) 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 24. Tomašík (P. Suchánek) - 9. Aro (Helenius), 14. Aro (Helenius), 16. Helenius (Rissanen), 38. Kapanen (Lehtinen), 49. Kapanen (Liikanen), 60. Lehtonen (Aro). Rozhodčí: Baumgartner, Kläsi (oba Švýc.). Bez vyloučení. Diváci: 282.
Jögeva SK Tähe (Est.) - SV Wiler-Ersigen (Švýc.) 1:10 (1:2, 0:6, 0:2)
Branky: 9. Semjonov - 24., 27. a 53. Wallgren, 30., 36. a 41. M. Hofbauer, 8. a 32. Schneeberger, 18. Mäkipää, 23. Hirschi.
Skupina A:
Roedovre FC (Dán.) - UHC Sparkasse Weissenfels (Něm.) 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)
Branky: 13., 50. a 60. Nissen, 3. Krogsgaard, 35. Mathiasen - 17. a 49. Händler, 55. Bernieck.
Lekrings (Lot.) - SSV Helsinky 0:6 (0:3, 0:0, 0:3)
Branky: 3. Lax, 17. Järvi, 18. Järvinen, 47. Forsten, 50. Kivi, 60. Fager-Pintilä.